کد خبر 71978

مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور گفت: ثبت‌نام نامزدها از سه‌شنبه ۱۰ آذر آغاز و تا پایان وقت اداری شانزدهم آذرماه ادامه دارد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، سید اسماعیل موسوی پیش از ظهر امروز در جمع اصحاب رسانه با اشاره به هدف از سفر به استان گیلان برای ارزیابی وضعیت انتخابات یازدهمین مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بررسی و ارزیابی چگونگی برگزاری انتخابات و عملکرد همکاران فعالان حوزه انتخابات، مباحث مربوط به آموزش، ارائه آخرین اخبار و اطلاعات و بخشنامه هادر خصوص انتخابات است.

وی با بیان اینکه گیلان وضعیت مطلوبی در برگزاری انتخابات مجلس آینده وجود دارد، افزود: در کشور    208 فرمانداری به همراه وزارت کشور، ستاد انتخابات کشور و سرکنسولگری‌ها در کشورهای دیگر نسبت به ثبت‌نام نامزد انتخابات در مجلس شورای اسلامی اقدام می‌کنند‌.

مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور با اشاره به نحوه ثبت‌نام داوطلبان تصریح کرد: داوطلبان به‌منظور اعلام داوطلبی خود در مهلت تعیین‌شده با همراه داشتن مدارک لازم به وزارت کشور، فرمانداری‌های مراکز حوزه‌های انتخابیه، سفارتخانه‌ها، کنسولگری‌ها یا نمایندگی‌های سیاسی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور مراجعه و اقدام به تکمیل فرم ثبت‌نام کنند.

موسوی با بیان اینکه انتخابات یازدهمین دوره از مجلس شورای اسلامی در دوم اسفندماه روز جمعه برگزار می‌شود، افزود: ثبت‌نام نامزدها از سه‌شنبه ۱۰ آذر آغاز و تا پایان وقت اداری شانزدهم آذرماه ادامه دارد، استان گیلان دارای ۱۶ شهرستان است که از این تعداد ۱۳ کرسی مجلس به نمایندگان استان گیلان تعلق پیدا می‌کند.

وی با اشاره به برگزاری دوره آموزشی مجریان و دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس در گیلان بیان کرد: هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی توانمندسازی عوامل برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی است.

مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور با بیان اینکه در این دوره آموزشی حاضران با آخرین قوانین و به‌روزترین سیاست‌ها و اطلاعات حوزه انتخابات آشنا می‌شوند، گفت: فرماندار و معاونین سیاسی فرمانداران استان، بخشداران مرکزی و مستقل فرمانداری‌ها و اعضای ستاد انتخابات استان از مدعوین این برنامه هستند.

موسوی همچنین تأکید کرد که آموزش دوره مذکور از سوی مربیان و مدیران ذی‌ربط کشوری ازجمله مدیرکل انتخابات و دبیر ستاد انتخابات کشور، رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک وزارت کشور، مدیرکل حقوقی وزارت کشور و معاون حراست وزارت کشور صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس خبرگان رهبری افزود: انتخابات مجلس خبرگان رهبری در پنج استان تهران، قم، خراسان رضوی و شمالی و فارس با انتخاب هفت نفر انجام می‌شود.

مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور با بیان اینکه این اولین انتخابات مجلس است که در گام دوم انقلاب برگزار می‌شود، گفت: انتخابات و مشارکت سیاسی یکی از برکات انقلاب است که برای هرچه بیشتر شدن حضور و مشارکت مردم از تمام ظرفیت‌ها استفاده کنیم./ فارس

 

 

ارسال نظر

تازه ها