کد خبر 71893

شهردار تهران درباره سهمیه بندی بنزین گفت: با توجه به افزایش یافتن قیمت بنزین، تعداد مسافرین مترو و اتوبوس در کشور افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، پیروز حناچی عصر امروز در حاشیه همایش ساختمان پایدار با حضور در جمع خبرنگاران با بیان این که رعایت مقررات ملی ساختمان الزامی است گفت: البته یک سری از مباحث مقررات ملی ساختمان در این سال‌ها عملیاتی شده است اما انتظار بیش از این بود به گونه‌ای که ما در دهه ۷۰ شیشه دو جداره و غیره نداشتیم اما حالا یکی از الزامات ساختمان است و در حوزه شرکتهایی که در مسئله تاسیسات حرارتی فعال هستند نیز وضعیت خوبی داریم اما برآیند ما این است که برای حل مشکلات ساختمان می‌بایست اهتمام ویژه در اجرای همه بندها باشد.

وی در مورد نقش شهرداری‌ها در اجرای این مقررات ملی گفت: شهرداری‌ها نقش زیادی در این زمینه دارند و تلاش ما این است که به خصوص در حوزه میزان مصرف سوخت ساختمان‌ها و اتلاف آنها که حدود ۳۳ درصد است بتوانیم کارهای خوب و موثری انجام دهیم.

وی در واکنش به سخنان روز گذشته سخنگوی شورای شهر مبنی بر این که در روز برفی تهران به دلیل عدم انعقاد قرارداد با پیمانکاران برف روب شهرداری نتوانسته اقدامات به موقع انجام دهد گفت: مشکل اعتبار نداشتیم اما پیمانکاران در همه حوزه‌ها انتظار دارند که بالاترین رقم را در انعقاد قراردادهایشان داشته باشند.

شهردار تهران با بیان این که این مشکل قدیمی است اما حالا حل شده در پاسخ به سوال ایسنا در مورد نامه نگاریش با دولت برای اختصاص اتوبوس و واگن در پی سهمیه بندی بنزین گفت: اتفاقا در جلسه امروز هیات دولت نیز در این خصوص صحبت شد چرا که قابل پیش بینی بود که در پی افزایش قیمت بنزین مراجعه به حمل و نقل عمومی افزایش یابد.

وی با بیان این که آمارها نشان می‌دهد که در پی افزایش قیمت بنزین بیش از ۲۰ درصد به مسافران حمل و نقل عمومی اضافه شده است اظهار کرد:  تمام تلاش ما این است که در کوتاه مدت اتوبوس و واگن به شبکه حمل ونقل عمومی تهران اضافه کنیم و امروز نیز قول‌هایی در این زمینه داده شد که تا نهایی شدن آن از بیان جزئیات خودداری می‌کنیم./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها