کد خبر 71025

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از تایید انتخاب حمید رضا طیبی به عنوان رئیس جهاد دانشگاهی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، جلسه ۸۲۳ شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی برگزار شد. سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص مصوبات این جلسه اظهار داشت: در ابتدای این جلسه رئیس محترم جمهور گزارشی از فرایند سهمیه بندی بنزین و قیمت گذاری آن و پیامدهای فرهنگی – اجتماعی آن ارائه کرد.

عاملی در ادامه از تایید انتخاب حمید رضا طیبی به عنوان رئیس جهاد دانشگاهی خبر داد.
وی اضافه کرد: همچنین علی اکبر ولایتی و حجت الاسلام والمسلمین محسن قمی به عنوان نمایندگان شورای عالی انقلاب فرهنگی در هیئت تجدید نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انتخاب شدند.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به مباحث صورت گرفته در جلسه در خصوص چالش های علم و فناوری در کشور برای برطرف کردن معضلات کشور اظهار داشت: قواعد و مقررات جذب هیئت علمی، آئین نامه های ارتقاء و تنوع بخشی به آن متناسب با رشته های مختلف دانشگاهی از اهم موارد مورد بحث در این زمینه در جلسه بود.
استاد گروه ارتباطات دانشگاه تهران با اشاره به اهمیت حوزه تحقیق و توسعه برای رابطه صنعت و دانشگاه گفت: تصور رایج این است که بودجه پژوهش باید صرفاً توسط دولت تامین شود در حالیکه در کشورهای پیشرفته ۷۰ درصد این سهم را بخش خصوصی و بنگاه های بزرگ اقتصادی تامین کرده و نوآوری های علمی را محقق می کنند.
وی در پایان گفت: ادامه بررسی موضوعات به جلسه آینده شورای عالی انقلاب فرهنگی موکول شد./ فارس

 

ارسال نظر

تازه ها