کد خبر 69948

رئیس جمهور گفت: در شورای آب تصمیماتی اتخاذ شده هم برای آب آشامیدنی در طول ۳۰ سال آینده و هم برای بخش صنعت که در هر دو بخش تمهیدات لازم اندیشیده شده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، حجت الاسلام حسن روحانی، یکشنبه شب در نشستی خبری اظهار داشت: طرح هایی که در طول امروز و امشب افتتاح شد برای مردم یزد خوشحال کننده بود ضمن اینکه دو طرح مهم که برای افتتاح آنها شخصا رفتم در چادرملو و دیگری توربین سازی، تحولی بزرگ نه تنها برای استان یزد بلکه برای کشور بود.

وی افزود: در این سفر دو وعده بزرگ به مردم دادیم که یکی در حوزه راه و حمل و نقل با مبلغ اعتبار ۵۲۵ میلیارد تومان و دیگری پروژه های حوزه آب است که باید تا پایان سال ۹۹ بهره برداری شود ضمن اینکه برای تکمیل طرح های دور قبل نیز اعتبارات خوبی اختصاص یافت و متعهد به تکمیل این طرح ها هستیم.

روحانی خاطرنشان کرد: در حوزه آب نیز در شورای آب تصمیماتی اتخاذ شده هم برای آب آشامیدنی در طول ۳۰ سال آینده و هم برای بخش صنعت که در هر دو بخش تمهیدات لازم اندیشیده شده است.

وی در مورد طرح های نیمه تمامی که به دلیل عدم تامین اعتبار نیمه کاره مانده اند، افزود: طرح های نیمه تمام سفر قبلی را تامین اعتبار خواهیم کرد اما برای سایر طرح ها 14 بانک وارد عمل شده اند و 60 هزار میلیارد تومان تسهیلات می دهند تا این طرح ها تکمیل شوند و سرمایه گذاران می توانند از این تسهیلات و اعتبارات بهره مند شوند و طرح ها را تکمیل کنند.

رئیس جمهور در مورد فعالیت های تک در استان یزد و اقدام دولت برای جهانی شدن این صنعت در کشور بیان کرد: امشب شاهد ارائه گزارش 11 شرکت دانش بنیان در یزد بودیم که البته مشکلاتی داشتند که باید این مشکلات دنبال و مسائل آنها حل شود.

وی اظهار داشت: کارخانه نوآوری که در یزد افتتاح شد، دومین کارخانه نوآوری کشور است که امیدواریم بتواند زمینه فعالیت و جذب جوانان تحصیلکرده را فراهم کند.

روحانی خاطرنشان کرد: فعالیت های زیرساختی بسیاری در حوزه صنایع های تک انجام شده اما باید توسعه یابد و این مهم توسط دولت همچنان پیگیری می شود.

رئیس جمهور در مورد مهاجرپذیری یزد نیز عنوان کرد: اصل جاذبه یزد برای مهاجرپذیری مثبت است زیرا یزد هم جایگاه جغرافیایی خوبی دارد و هم جایگاه فرهنگی و تمدنی مناسبی دارد، اصل مهاجرت مثبت است اما دولت بودجه خاصی را در زمینه خاص مدنظر قرار نداده و بودجه ها عمومی و برای همه بخش هاست.

وی افزود: در بخش درمان، یزد یک قطب جاذبه درمانی است که در بسیاری دیگر از شهرهای کشور از جمله تهران و شیراز نیز این جاذبه وجود دارد اما در این سفر علاوه بر بودجه های سفر، ۳۰ میلیارد تومان هم به بخش درمان اضافه کردیم که به نظر من ضروری بود.

روحانی در مورد طرح های حوزه آب در یزد نیز بیان کرد: اعتبارات خوبی در این زمینه دیده شده و با مشارکت بخش خصوصی اقدام خوبی در حال انجام است بنابراین نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

رئیس جمهور عنوان کرد: در حوزه میراث فرهنگی بخش خصوصی فعالیت خوبی دارد و از آن بهره برداری خوبی می کند اما در بخش گردشگری، اعتبارات متمرکز در یک جا نیست یعنی همین راه آهنی که بین یزد و اقلید ایجاد می شود، یک اثر آن برای گردشگری است یا مسئله آب حتی بر مسئله گردشگری هم تاثیر دارد.

وی بیان کرد: بنابراین اینگونه نیست که تمام اعتبارات بخش گردشگری به وزارت میراث فرهنگی پرداخت شود بلکه در بخش های مختلف این اعتبارات توزیع شده است اما نگاه من این است که در حوزه گردشگری و صنایع های تک می توان برای تحصیلکرده ها اشتغال ایجاد کرد زیرا طیف گسترده ای از جمعیت بیکار، تحصیلکرده هستند که باید برای آنها کاری انجام شود.

روحانی تاکید کرد: یزد جاذبه خوبی داشته و خوشبختانه این جاذبه روز به روز بیشتر می شود و باید از این ویژگی استفاده شود./ مهر

 

ارسال نظر

تازه ها