کد خبر 69859

یکی ازنمایندگان مجلس شورای اسلامی درباره طولانی شدن روند دادرسی در کشور گفت: حضور دادستان ها در امور اجرایی کشور باعث طولانی شدن روند کارها می شود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد علی بختیار در جلسه علنی نوبت صبح امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری به دولت اظهار کرد: در رابطه با همسان سازی حقوق بازنشستگان ۵ هزار میلیارد تومان از سوی مجلس به این موضوع اختصاص پیدا کرده اما هنوز وضعیت بازنشستگان به لحاظ معیشت وضعیت خوبی نیست و دولت باید در این رابطه تدبیر کند و مجلس هم آمادگی کمک در این زمینه را دارد.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در تذکر دیگری با اشاره به سال رونق اقتصادی عنوان کرد: مشکلات عدیده‌ای وجود دارد و احساس نمی‌کنیم که در این سال دستگاه‌ها به شکلی در جهت رونق اقتصادی کار می‌کنند. امروز در گلپایگان و خوانسار شهرک صنعتی خصوصی، نخ خوانسار، پالایشگاه جی‌تی‌ال، دامداری صنعتی ۱۰ هزار راسی، شرکت کشت و صنعت پگاه، کارخانه فراز باتری خوانسار، پروژه‌های کمپرسورسازی، ایجاد پلتفرم مستقل در دیار خودرو، کارخانه لامپ شمسه خوانسار همگی معطل هستند و با منابع طبیعی و محیط زیست و یا در خصوص تامین منابع ارزی، زمین، آب و گاز مشکل دارند که دولت باید در این زمینه فکری کند.

وی در زمینه ورود کارخانجات خودروسازی بزرگ در خصوص واردات قطعات اظهار کرد: این کارخانه‌ها بلبرینگ را از خارج از کشور وارد می‌کنند که این اقدام خلاف بوده و کمیسیون ویژه حمایت از تولید هم باید آن را جدی بگیرد.

بختیار در تذکر دیگری دخالت دادستان‌ها در امور اجرایی را مغایر اصل ۵۷ دانست و گفت: آنها تحت عنوان حقوق عامه در امور اجرایی دخالت می‌کنند و باعث شده‌اند که حرکت اجرایی کشور کند شود.

این عضو فراکسیون امید ملس در پایان تذکراتش خطاب به وزیر آموزش و پرورش نیز گفت: وزارت آموزش و پرورش به ما قول داده که مرکز تربیت معلم گلپایگان که جزء اولین مراکز تربیت معلم کشور بوده را احیا کند که به دلیل تغییر روسای دانشگاه‌های فرهنگی این کار انجام نشده است./ایسنا

 

 

ارسال نظر

تازه ها