کد خبر 68555

مرزبانی های ایران با توجه به شلوغ شدن دوباره عراق از زائران خواستند تا اطلاع ثانوی سفر خود به این کشور را به تعویق بیاندازند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، «محمد نوذری»، اظهار کرد: با توجه سفارش اکید وزارت امور خارجه ، مردم با توجه به تحولات اخیر عراق از مراجعه به مرزهای کشور از جمله مرز مهران با هدف سفر به کشور عراق خودداری کنند، چون کشور عراق در وضعیت نابسامانی برای پذیرش زائران و تجار قرار دارد.

وی تاکید کرد:  تا  آرام شدن تنش های موجود درکشور عراق، این کشور آمادگی پذیرش زائران و تامین امنیت آنها را ندارد بنابراین بهتر است زائران و بازرگانان سفر به عراق را به زمان بهتری موکول و از حضور در مرزها خودداری کنند.

معاون استاندار ایلام با بیان اینکه  خروج کامیون و ماشین های کاپوتاژ و ترانزیتی به خاک عراق تا زمان بهبود وضعیت این کشور ممنوع است اما ممنوعیتی برای تحویل بار به کامیون‌های طرف عراقی در پایانه مرزی مهران وجود ندارد، تصریح کرد:  باتوجه به اینکه ساعت 24 روز گذشته  سه شنبه 7 آبان طرح سفر اربعین بدون روادید برای زائران به اتمام رسیده است  زائران باید با اخذ روادید به کشور عراق سفر کنند که بهتر است تا زمان آرام شدن وضع عراق به این کشور سفر نکنند.

مرز بین‌المللی مهران مهمترین و اصلی‌ترین مسیر تردد زائران عتبات است./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها