کد خبر 65854

با اعلام استاندار کرمانشاه

استاندار کرمانشاه امروز اعلام کرد که مرز خسروی امروز برای تردد زائرین بازگشایی می شود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، هوشنگ بازوند صبح امروز در نخستین نشست ستاد پیشگیری و هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران با اشاره به عدم امکان تردد زوار از مرز خسروی به دلیل اتفاقات داخلی عراق اظهار داشت: مرز خسروی از امروز به طور کامل بازگشایی می‌شود.

استاندار کرمانشاه بیان کرد: پیگیری کردیم که مسیر جدیدی پیدا کنیم که اگر منع تردد در بغداد ادامه داشت، زوار را از مسیر جدید عبور دهیم که این کار انجام شده است و البته مقرر شده منع تردد در بغداد هم رفع شود.

وی با اشاره به ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران عنوان کرد: تمرکز این ستاد بر پیشگیری و افرایش تاب‌آوری کشور در مقابل حوادث است.

بازوند گفت: قره سو امسال باید به هر شکل ممکن لایروبی شود وگرنه در فصل بارندگی ممکن است مشکل ساز شود و مهندسی رودخانه باید در استان بیشتر جدی گرفته شود؛ سال گذشته گاماسیاب در سه نقطه طغیان کرد و خساراتی به بار آورد.

استاندار کرمانشاه درباره وضعیت مستأجران زلزله‌زده عنوان کرد: مصوبه دولت این بود که به مستأجران مناطق زلزله‌زده 40 میلیون تسهیلات داده شود و اختصاص زمین به آنها خارج از مصوبه دولت بوده است. با این وجود در راستای تحقق رهنمود مقام معظم رهبری مبنی بر تبدیل تهدید زلزله به فرصت، به دنبال آن هستیم که این موضوع را محقق کنیم.

وی افزود: در دو سال اخیر، در بحث بازسازی روستایی به اندازه ده سال در استان کار انجام شده است.

بازوند اظهار کرد: در قانون جدید مدیریت بحران بر لزوم مشارکت مردم در مدیریت بحران ها تاکید شده است که بیانگر اهمیت این موضوع است.

استاندار کرمانشاه عنوان کرد: امهال تسهیلات به سود گردش مالی و چرخه اقتصادی استان نیست و مدیران دستگاه ها بیش از مدت قانونی به امهال تسهیلات اصرار نکنند که به ضرر استان است.

منبع: تسنیم 

ارسال نظر

تازه ها