کد خبر 65687

طیبه سیاوشی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درباره بداخلاقی های سیاسی گفت: کنش های سیاسی در کشور ما دارد به تهمت زدن و دروغ گفتن تبدیل می شوند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، طیبه سیاوشی ، درباره ضرورت رعایت اخلاق و ادب سیاسی در بین فعالان سیاسی و چرایی برخی بی اخلاقی‌ها در این حوزه گفت: ما مردم ایران انسان های سیاسی هستیم، البته شرایط خاورمیانه اینگونه ایجاب می‌کند؛ ولی متاسفانه به دلیل اینکه نظام حزبی و تحزب در جامعه ما به خوبی جا نیفتاده و از سوی نظام سیاسی پذیرفته نشده فرهنگ سیاسی مشارکت را آموزش ندیده‌ایم.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: فکر می کنم اگر دارای یک نظام حزبی بودیم و افرادی که قصد دارند به عنوان فعال سیاسی حرکت کنند آموزش داده می‌شدند، قاعدتا آن ها هم می توانستند در فرهنگ نقد سیاسی مشارکت داشته باشند.

این عضو فراکسیون زنان مجلس با تاکید بر اینکه باید برای جای افتادن فرهنگ نقد سیاسی از نقد استقبال کرده و قدردان آن باشیم، اظهار داشت: شخصا هنگامی که به شبکه های اجتماعی مجازی مراجعه می کنم جدا از توهین ها از نظرات منتقدانه استقبال می کنم و گاها به آن ها پیام داده و از نظراتشان استفاده می کنم.

نماینده مردم تهران در مجلس بیان کرد: متاسفانه حرکت غالب در فرهنگ سیاسی ما در حال تبدیل شدن به بد و بیراه گفتن، تهمت زدن و بداخلاقی های سیاسی است.

سیاوشی با اشاره به برخی بداخلاقی ها در عرصه کلان سیاسی گفت: گاها این افراد مباحثی را که باید در یک جمع خصوصی حل و فصل کنند به رسانه ها می کشانند و هنگامی که این اتفاق رخ می دهد هر که هر چه دلش می خواهد در این‌باره می نویسد، به همین دلیل فکر می کنم باید این آموزش را از روسای قوا و افرادی که دارای جایگاه سیاسی مهم هستند آغاز کنیم و این عرصه را به تشکل ها تسری دهیم، در واقع این افراد باید در یک نشست، سنگ ها را وا بکنند و سپس نتیجه را در سطح کلان مطرح کنند.

این عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اگرچه عرصه سیاست خالی از تخریب نبوده و در همه جا شاهد آن هستیم، ولی ما مدعی هستیم که اخلاق سیاسی را رعایت کرده و خط قرمزهایی را که از سوی کشورهای دیگر رد می شود ما رد نمی کنیم، ولی متاسفانه ما هم نتوانستیم این مباحث را رعایت کنیم./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها