کد خبر 65637

امام جمعه موقت تهران گفت:دشمن به حیای دختران کشورهای اسلامی ضربه زد که آنها ولگرد بشوند و به سرنوشت‌شان بی اعتنا شوند

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، آیت‌الله امامی کاشانی پیش از ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران که در دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: مردم باید دیندار و دین شناس باشند و در مغازه و اداره دین را رعایت کنند.

اهم اظهارات آیت‌الله امامی کاشانی به نقل از مهر، تسنیم و فارس به شرح زیر است:

* افراد دیندار باید دین‌شان را از مجرای صحیح به‌دست آورند و از گران‌فروشی در مسائل اقتصادی خودداری کنند. مشکل اقتصادی، مشکل بیکاری و اشتغال مشکلاتی هستند که در جامعه ما وجود دارند. در برابر این مشکلات دولت، مجلس قانونگذار، دستگاه قضایی و ملت عهد و میثاق دارند و آن حفظ و عمل به دین اسلام است.

دشمن برای بی بندوبار کردن دختران اسلامی اتاق فکر تشکیل داده است

* مشکل اینجاست که دشمن برای ایجاد مشکلات برنامه ریزی می‌کند. دشمن برای مسائل اقتصادی، عفت زنان و دختران، معنویت جوانان، مسائل سیاسی، مسائل نظامی برنامه‌ریزی کرده و اتاق فکر دارد. ما هم باید اتاق فکر داشته باشیم. در این اتاق فکر تعیین می‌شود که دختران کشورهای اسلامی را چطور می‌توان بی بند و بار کرد و به حیای آنها ضربه زد که آنها ولگرد بشوند و به سرنوشت‌شان بی اعتنا شوند.

* همانطور که پیامبر با خداوند عهدی داشت و امامان ما نیز با خداوند عهد داشتند، بنده و شما هم با امام زمان عهده داریم. بنده و شما هم با قرآن و نهج البلاغه و احادیث و افکار ائمه پیوند داریم. باید به این پیمان عمل کنیم.

اقتصاد کشور در راستای تولید برنامه ریزی شود

* باید مال ما از راه درست بدست بیاید و اقتصاد ما در راستای تولید برنامه ریزی شود. باید به تولید و اشتغال اهمیت داد. باید از اینکه چند جوان مشغول به کار شود لذت ببریم نه اینکه از ثروت اندوزی لذت ببریم.

* کلیه نیاز های کشور اعم از منسوجات و غیر منسوجات باید در داخل کشور تولید شود. با امانت با تعهد و درایت باید تمام نیاز کشور را تولید کنیم. دولت قدرت اجرا دارد و باید در این زمینه توجه کامل داشته باشد.

دولت راه را برای سرمایه گذاران باز کند و موانع تولید را بردارد

* سرمایه داران و دولت باید راه را برای سرمایه گذاری باز کنند و موانع تولید را از پیش رو بردارند. استادان دانشگاه باید حقوق جامعه را بیان کنند چراکه تربیت جوانان و وظیفه ماست.

دشمنان برای براندازی نظام ما کمر بسته اند

* دشمنان امروز برای براندازی نظام جمهوری اسلامی کمر بستند. آمریکا، اسرائیل و آل سعود دشمنان خدا هستند و نمی‌خواهند که حقیقت شفاف شود. می‌خواهند همیشه حقیقت مخفی باشد و از بین برود و این واقعیتی است که در دنیا مشاهده می‌کنیم.

* اگر استقامت کنیم خودمان را نشان خواهیم داد،  در حال حاضر مردم یمن در برابر حاکمان بدبخت سعودی خود را نشان دادند. خداوند به مردم یمن کمک و از آنها حمایت کرد.

آبروی آل سعود رفته است

* آبروی آل سعود رفته است، آبروی آمریکا و اسرائیل که از آنها حمایت می‌کردند نیز رفته است. آمریکا خواستار اعمال فشار حداکثری بر ایران بود. بلندگوی شعارهای آمریکا، آل سعود و اقمار دیگر آمریکا و صهیونیسم در منطقه بودند و هستند.

* خداوند متعال در برابر تلاش آمریکا برای وارد آوردن فشار حداکثری به ایران، ذلت حداکثری و بدبختی حداکثری به آنها داد و آبروی آنها را به صورت حداکثری در دنیا برد.

* استقامت در برابر دشمن و تهدیدات و اجرای وظایفی که بر عهده انسان‌ها و مسلمانان قرار دارد. ضروری است هرکدام از ما در اجرای وظیفه‌ای که در جامعه بر عهده داریم باید استقامت کنیم.

 *(با اشاره به تلاش‌های نیروی انتظامی): امیدوارم خداوند به آنها اجر دهد و افرادی از آنها که در انجام وظایف سستی کنند را خداوند متعال بیدار کند و آنهایی که با قدرت کار می‌کنند و فداکاری می کنند و بسیاری از آنها به شهادت رسیدند خداوند به آنها اجرا جزیل و فراوان مرحمت فرماید.

حضور ۲۰ میلیون نفر در راهپیمایی اربعین برای دشمن سنگین است

*{ با اشاره به ناآرامی‌ها در کشور عراق و نقش دشمنان در گسترش آن ناآرامی‌ها}: اینکه دشمن متوجه اربعین و عراق شده و ایجاد مزاحمت می‌کند برای این است که موضوع اربعین، برایشان سنگین است که ۲۰ میلیون نفر،کمتر یا بیشتر به کربلا بروند.

*فداکاری شهدا باید در تاریخ ثبت شود و اگر ثبت گردد، برای آیندگان درس اخلاق و ایثار است. در قرآن کریم آمده است که شهید در نزد خدا زنده است و روزی می‌خورد. در رابطه با این عبارت قرآنی باید توضیح داد که مرگ به معنای نابود شدن روح نیست و تمامی انسان‌ها پس از مرگ، روح زنده‌ای دارند. این عبارت قرآنی به عقیده برخی از مفسرین بدین معناست که منظور از حیات، حیات واقعی است که برای شهدا لذت‌بخش است، چرا که با انبیاء محشور خواهند شد. انسان گناهکار می‌میرد و روحش مانند روح شهدا زنده می‌ماند، اما آن روح به تعبیر حضرت علی (ع) دیگر اسیر عذاب است.

* دشمنان نمی خواهند پرچم امام حسین(ع) بلند شود چون این پرچم، پرچم شهادت و استقامت است و ملت‌ها را بیدار می‌کند که در مقابل ظلم بایستند.  پرچم امام حسین(ع) پرچم هیهات من الذله است. مراسم اربعین شعار هیهات من الذله است بدین معنا که مسلمانان نمی‌خواهند زیربار ظلم باشند.

* خداوند کمک می کند و انشاالله با امنیت بیشتری مردم در مراسم اربعین حضور خواهند یافت. اربعین حادثه‌ای است که همه دنیا را به خود متوجه کرده است اما استکبار نمی‌خواست و نمی‌خواهد که این اتفاق بیافتد./خبرآنلاین

 

ارسال نظر

تازه ها