کد خبر 61265

نمیانده مردم همدان امروز در صحن علنی مجلس گفت: فاسدان اقتصادی باید بدانند که زمان مرگشان فرا رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، امیر خجسته در آئین تجلیل از بازنشستگان نمونه کشوری استان همدان، خاطرنشان کرد: نظام باید به بازنشسته‌ها توجه ویژه‌ای داشته و یک بازنشسته بعد از ۳۰ سال کار باید آرامش داشته باشد.

وی تصریح کرد: یک بازنشسته نباید دغدغه‌ای برای تورم و نوسان قیمت‌ها داشته باشد ضمن اینکه دولت باید در برابر قیمت‌گذاری‌های اخیر که کاملاً سلیقه ای شده، ایستادگی کرده و یکسان‌سازی کند.

خجسته در ادامه عنوان کرد: بازنشستگان پس از دوران کاری خود باید به دنبال آرامش و آسایش بوده نه اینکه پس از دوران سخت‌ کاری وارد کوهی از مصائب و سختی‌ها شوند و تلاش مجلس نیز در همین زمینه است.

وی با بیان اینکه با وجود فشارهای سنگین موجود در مجلس ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار در قانون بودجه برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان اعطا شد، گفت: طرح مذکور از چند روز آینده با فشاری که مجلس روی دولت آورده است، شروع خواهد شد.

خجسته گفت: ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای پاداش بین خدمت پیگیری شده که با پیگیری مجلس طبق بند ب ماده ۱۲ شامل حال بازنشستگان نیز خواهد شد که امیدواریم این حس به بازنشستگان نیز چشانده شود.

خجسته کنترل آسایش و آرامش مردم در بازار را وظیفه اصلی وزرا دانست و گفت: وزیری که توان تأمین معیشت مردم را ندارد، باید استعفا دهد و یافتن چنین وزرایی به عهده نمایندگان مجلس است چرا که نمایندگان به‌عنوان زبان مردم نباید دهان خود را بسته و اگر سکوت کنند، قطعاً مشکلی دارند.

وی افزود: در روزهای گذشته با پیگیری کار خودروسازان و شکایت‌های صورت گرفته در ماه‌های گذشته توانستیم بسیاری از فسادهای انجام‌ شده را نمایان کنیم و صدای ملت را به گوش مقامات قضایی برسانیم.

وی همچنین ادامه داد: زمانی که با فسادها مقابله و فسادهای اقتصادی نمایان شود، امیدی در دل مردم ایجاد شده و با قوت بیشتری در برابر تحریم‌ها و فشارها ایستادگی می‌کنند که در همین راستا هفته گذشته ۳ وزیر برای پاسخگویی به فسادها به مجلس احضار شدند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید به‌عنوان نماینده شما قاطعانه در برابر مفاسد ایستادگی کنیم و حق مردم به آنها بازگردانده شود چرا که مردم در برابر گرسنگی سکوت می‌کنند اما ظلم و فساد را نمی‌پذیرند.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی ادامه داد: امروز به امید خدا مرگ سران مفاسد اقتصادی فرارسیده که در همین راستا تاکنون ۳۱ درصد مفاسد اقتصادی در صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک دی مشخص‌شده و به سران سه قوه برای اعمال قانون سپرده‌ شده که قوه قضائیه با جدیت در حال پیگیری است.

 

ارسال نظر

تازه ها