کد خبر 61209

سفیر ایران در عراق گفت: برای اعزام زائران کربلا در ایام دهه اول محرم باید منتظر تعیین تکلیف مرز خسروی باشیم، افرادی که تصمیم به سفر دارند حتما گذرنامه های خود را به همراه داشته باشند.

ایرج مسجدی  در ارتباط با توافق تهران و بغداد مبنی بر اینکه زائران ایرانی اربعین جهت سفر به عراق احتیاجی به دریافت ویزا ندارند، اظهار کرد: زائران با داشتن گذرنامه معتبر و انجام  اقداماتی که برای سفر به عراق باید انجام بدهند از جمله تهیه بیمه‌نامه  می‌توانند برای انجام این سفر اقدام کنند 

وی در پاسخ به این سوال که برخی معتقدند حذف اخذ روادید برای اربعین  ممکن است مشکلات امنیتی برای زائران ایجاد کند، با رد این موضوع گفت: همانطور که اشاره شد در مرز در گذرنامه زائران مهر ورود و خروج زده می‌شود.

این دیپلمات ارشد ایرانی در مورد باز شدن مرز خسروی در ایام اربعین جهت تردد زائران ایرانی نیز گفت: عراقی‌ها به ما قول داده‌اند که این مرز باز شود و ما امیدواریم که این موضوع محقق شود و عراقی ها به وعده خود در این زمینه عمل کنند .

 بر اساس این گزارش ثبت‌نام سفر اربعین از صبح روز جمعه( اول شهریوماه ) در سامانه سامانه https://samah.haj.ir آغاز شد .

سازمان حج و زیارت هزینه ثبت‌نام سفر اربعین را که فقط شامل بیمه حوادث و خدمات درمانی می‌شود ۲۵هزار تومان اعلام کرده است./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها