کد خبر 60360

رئیس سازمان جهادکشاورزی لرستان از ثبت 2 هزار و 334 پروژه با اعتبار هزار و 660 میلیارد تومان در سامانه «سجاد» خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، ئیس سازمان جهادکشاورزی لرستان از ثبت 2 هزار و 334 پروژه با اعتبار هزار و 660 میلیارد تومان در سامانه «سجاد» خبر داد.

عبدالرضا بازدار امشب در جلسه شورای اداری لرستان با اشاره به اقدامات گسترده در جهت جلوگیری از وقوع سیل در لرستان اظهار کرد: مجموعه این اقدامات موجب کاهش خسارت جانی و مالی در استان شد.

وی خاطرنشان کرد: سازمان جهادکشاورزی لرستان سامانه ترویج و آموزش راه‌اندازی کرده که 168 هزار بهره‌بردار ثبت این سامانه شده‌اند و تمامی اطلاعات آموزشی و هشدارها را دریافت می‌کنند.

رئیس سازمان جهادکشاورزی لرستان با اشاره به خسارت هزار و 568 میلیارد تومانی سیل به حوزه کشاورزی استان افزود: 772 میلیارد این مبلغ برای بخش زیرساخت و مابقی برای تولیدات بوده است.

بازدار بیان داشت: 290 میلیارد تومان برای پرداخت خسارت بالاعوض اختصاص یافته، ضمن اینکه 145 میلیارد تومان نقدینگی و 270 میلیارد تومان تسهیلات بانکی نیز به استان ابلاغ شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون خسارت بلاعوض 30 هزار و 440 پرونده با 123میلیارد تومان پرداخت شده است، گفت: 5.7 میلیارد تومان نیز برای هزار و 411 نفر تسهیلات بانکی پرداخت شده است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی لرستان ادامه داد: راه‌اندازی زیرساخت‌های آسیب دیده از سیل در بخش کشاورزی موقتی بوده و نیازمند اقدامات پایدار برای جلوگیری از خسارات بیشتر هستیم.

بازدار از ثبت 2 هزار و 334 پروژه با اعتبار هزار و 660 میلیارد تومان در سامانه «سجاد» خبر داد و افزود: مقرر شده که دولت از محل منابع اعتبارات عمرانی این میزان اعتبار را تأمین کند.

وی خاطرنشان کرد: در هفته دولت 65 پروژه با اعتباری بالغ بر 67 میلیارد تومان در بخش‌های مختلف دام، باغبانی، خاک، صنایع تبدیلی، شیلات و منابع طبیعی با اشتغالزایی برای 917 نفر افتتاح می‌شوند.

رئیس سازمان جهادکشاورزی لرستان همچنین از خرید 265 هزار تن گندم با ارزش 460 میلیارد تومان و 3 هزار و 400 تن دانه روغنی کلزا در استان خبر داد./ فارس

 

ارسال نظر

تازه ها