کد خبر 60170

دادستان شیراز گفت شهردار صدرا، معاون و یکی از کارکنان شهرداری با عناوین اتهامی ارتشا و تبانی در معاملات، قرار بازداشت موقت هستند و برای رئیس شورای شهر قرار وثیقه 500 میلیون تومانی صادر شده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، 14 مردادماه امسال رئیس کل دادگستری استان فارس از بازداشت 4 نفر از مسئولان شهرداری و شورای شهر صدرا خبر داد. حجت‌الاسلام و‌المسلمین سید کاظم موسوی در این خبر اعلام کرده بود که دستگیرشدگان به اتهامات مرتبط با فساد مالی بازداشت شده‌اند.

به گفته وی دستگاه قضایی مبارزه با فساد را مطابق قانون در فضایی به‌دور از حاشیه‌های سیاسی و جو سازی در فضای مجازی با دقت و قاطعیت رسیدگی می‌کند. 

امروز نیز دادستان شیراز در خبری آخرین وضعیت این پرونده را اعلام کرده است. به گفته حیدر آسیابانی دادستان شیراز شهردار صدرا، معاون و یکی از کارکنان شهرداری با عناوین اتهامی ارتشا و تبانی در معاملات، قرار بازداشت موقت هستند و برای رئیس شورای شهر قرار وثیقه 500 میلیون تومانی صادر شده است.

به گفته وی پرونده مذکور در شعبه دهم دادسرای عمومی انقلاب شیراز در حال رسیدگی است و مرجع گزارش دهنده اداره کل اطلاعات فارس است.

صدرا از شهرهای جدید کشور است که در یک دهه گذشته به دلیل موقعیت مناسب و ویژگی‌هایی که داشت مورد استقبال مردم قرار گرفت.  این شهر که قرار بود تنها یک شهر خوابگاهی باشد، اکنون یکی از مقصدهای مهم کار و زندگی محسوب می‌شود. شهر جدید صدرا در 15 کیلومتری شمال غرب شیراز قرار دارد.

محمدرضا امیری فرماندار شیراز نیز درباره تکلیف شهرداری صدرا اعلام کرده که طبق قانون یکی از کارکنان رسمی شهرداری صدرا باید به‌عنوان سرپرست معرفی تا ظرف 3 ماه آینده نیز شهردار جدید این شهر منصوب شود.

فساد مالی و دستگیری مدیران شهری در شهر صدرا پیش از این نیز وجود داشته است. 

 کمتر از یک سال پیش نیز حکم قطعی فساد مالی منوچهر قائدی شهردار اسبق صدرا و برخی از اعضای شهرداری و شورای این شهر اعلام شد.

در یازدهم شهریور 1397 علی القاصی رئیس‌کل وقت دادگستری استان فارس در نشستی خبری از محکومیت قطعی 11 عضو سابق شورای شهر و شهرداری صدرا خبر داد.

در این حکم منوچهر قائدی شهردار وقت صدرا به اتهام ارتشاء به مبلغ یک میلیارد و 700 میلیون تومان وجه نقد، دریافت یک دستگاه آپارتمان، 210سکه، مداخله در معاملات و مشارکت در جعل پروانه‌های ساختمانی، به 2 سال منع اقامت در شیراز و خروج از کشور و در مجموع به 36 سال حبس محکوم شد.

همچنین ابراهیم فریدونی مدیر اجرایی وقت شهرداری صدرا، امین کشاورزی معاون فنی وقت و حسن دهقانی دبیر کمیسیون ماده 100 وقت شهرداری صدرا نیز بر اساس اتهامات مطروحه به 15، 18 و 9 سال حبس تعزیری، انفصال از خدمات دولتی، تبعید و غیره محکوم شدند و 7 عضو دیگر شورا و شهرداری نیز هر کدام به میزان جرائم مربوطه مجازات شدند.

منبع: تسنیم 

ارسال نظر

تازه ها