کد خبر 60007

رئیس قوه قضاییه گفت: مبارزه با انواع فساد به صورت جدی ادامه دارد و قضات نیز نباید اجازه دست‌اندازی به حقوق مردم را بدهند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم رئیسی اجرای عدالت را وظیفه تمامی کارکنان و سازمان‌های زیر مجموعه دستگاه قضا دانست و افزود: مبارزه با انواع فساد به صورت جدی ادامه دارد و قضات نیز نباید اجازه دست‌اندازی به حقوق مردم را بدهند.
وی در سخنانی به وظایف شورای حل و اختلاف اشاره کرد و عنوان کرد: تلاش می‌شود وضعیت قانونی و صلاحیت‌های قانونی این شورا مشخص شود تا  در جهت کاهش ورودی پرونده به دادگستریموفق‌تر عمل کند.

رئیسی گفت: از لحاظ زمانی، رسیدگی به پرونده‌ها از اهمیت ویژه ایی برخوردار است و انتظار می رود قضات قرار منتهی به زندان صادر نکنند چراکه زندان در روحیه افراد تاثیر منفی دارد.
حجت الاسلام رئیسی تاکید کرد: یکی از مشکلات دستگاه قضا، کمبود نیرو است که ٦ هزار نفر در آزمون سال ۹٦ پذیرفته شده‌اند و به محض تامین بودجه از طرف سازمان مدیریت و برنامه ریزی آغاز به کار می‌کنند.
وی افزود: مشکل کمبود نیرو نباید منجر به زمین ماندن کار‌ها شود که تا کنون هم نشده است.
حجت الاسلام اژه‌ای معاون اول قوه قضائیه، آوایی وزیر دادگستری، سراج رئیس سازمان بازرسی کشور، خدائیان رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، مصدق معاون حقوقی قوه قضائیه، مظفری رئیس شورا‌های حل اختلاف کشور و موحدی دادستان انتظامی قضات، رئیس قوه قضائیه را در سفر به کردستان همراهی می‌کنند./ باشگاه خبرنگاران جوان

 

ارسال نظر

تازه ها