کد خبر 59587

با توجه به آمار های منتشر شده تعداد دانش آموزان در اطراف تهران هر ساله در حال افزایش است و از تعداد دانش آموزان داخل تهران کاسته می شود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، محمد صیدلو بعداز ظهر یکشنبه در نشست صمیمی با خبرنگاران و اصحاب رسانه، گفت: شهرستان های استان تهران زیر سایه سنگین شهر تهران قرار دارند و به همین دلیل بسیاری از معضلات آن ها دیده نمی شود.

وی با بیان این که سالانه قریب به ۳۰ هزار دانش آموز جدید به مدارس شهرستانهای استان تهران افزوده می شود، گفت: شهرستان های استان تهران مهاجرپذیر هستند، میانگین تراکم دانش آموزی در کل کشور ۲۴ و در شهرستان های استان تهران ۳۲ است، البته این آمار میانگین است و مدارسی با تراکم بیش از ۴۵ دانش آموز هم داریم.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران گفت: این تراکم بالا سبب کاهش کیفیت آموزشی می شود، متاسفانه این موارد سبب شده تا مدیران مدارس درگیر بخش های غیر تخصصی است.

وی افزود: کمتر مدرسه ای در شهرستانهای استان تهران است که در یک شیفت استفاده شود و لذا نگاه یک خیر مدرسه ساز اگر این طور باشد که با ساخت یک مدرسه به اندازه دو شیفت و دو مدرسه کارآیی دارد، قطعا برای ساخت مدرسه در این شهرستانها بیشتر راغب می شود.

صیدلو به تراکم بالای دانش آموزی اتباع در شهرستان های استان تهران اشاره کرد و گفت: دانش‌آموزان اتباع در کل کشور ۴۷۰ هزار نفر هستند که در شهرستانهای استان تهران این تعداد ۱۱۲ هزار نفر است و این آمار شرایط نیروی انسانی ما را با مشکل مواجه می کند.

وی گفت: ما تنها استانی هستیم که مجبوریم به سبب استفاده از نیروهای شاغل در شهرستانهای استان تهران و ساکن در شهر تهران هزینه سرویس پرداخت کنیم و این امر سالانه ۱۰ میلیارد تومان هزینه برای ما دارد.

صیدلو ادامه داد: علاقه بسیار زیادی برای انتقال نیروی آموزش و پرورش از شهرستان های استان تهران به شهر تهران داریم که همین امسال ۵ هزار نیرو درخواست انتقال به شهر تهران را دارند./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها