کد خبر 59533

یکی از مقامات ارشد عربستان سعودی گروه اخوان المسلمین را مورد نقد شدید قرار داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، عبداللطیف آل الشیخ، وزیر ارشاد و امور اسلامی عربستان گفت: انتقادات بیرحمانه دشمنان اسلام و اعراب از عربستان به این دلیل است که آن‌ها نمی‌خواهند اسلام براساس کتاب و سنت باشد بلکه اسلامی را می‌خواهند که براساس اهداف خودشان آن را تفسیر کنند.

وی گفت: سازمان‌های تروریستی می‌خواهند از مسلمانان برای اجرای دستورکارهای خود و تقسیم کشور استفاده کنند. متأسفانه این سازمان‌ها با دین تجارت می‌کنند و از آن ردایی برای رسیدن به اهداف دنیوی و سیاسی می‌سازند.

وی درباره عملیات تروریستی اخیر در مصر گفت: این مسئله ناراحت‌کننده‌ای است. کسی که این گناه را انجام داده شرورترین کسانی هستند که بر روی این خاک قدم گذاشته‌اند. آن‌ها اخوان المسلمین هستند که به شر و قتل و ویرانی دعوت می‌کنند. آن‌ها پشت هر جنایتی در جهان اسلام هستند.

آل الشیخ گفت: عربستان بسیار از تروریسم رنج برده است. هدف از لطمه زدن به این کشور لطمه زدن به اسلام است. این وزارتخانه نهایت تلاشش را برای مبارزه با تروریسم و قتل و ویرانی به کار می‌گیرد. ما از مسئله فلسطین حمایت می‌کنیم و موضع ما هیچ‌گاه تغییر نکرده است./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها