کد خبر 59440

معاون پارلمانی رئیس جمهور

حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور از مخالفت دولت با طرح تشکیل وزارت میراث فرهنگی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در خصوص سرنوشت تشکیل وزارتخانه میراث فرهنگی و گردشگری با بیان اینکه تشکیل این وزارتخانه براساس طرح نمایندگان مجلس بود نه طرح دولت، گفت: در مقطعی که این طرح در مجلس در حال بررسی و سپس میان مجلس و شورای نگهبان در بررسی و رسیدگی  بود، دولت نظر مخالف خود را اعلام کرد. دولت معتقد بود تنظیم سازمان اداری کشور براساس اصل126 قانون اساسی از اختیارات رئیس جمهور است. از سویی این طرح بار مالی داشت و خلاف اصل 75قانون اساسی بود.

وی افزود: دولت معتقد بود تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه اولویت اول کشور نبوده اما با این حال مخالفت ما مربوط به قبل از تایید شورای نگهبان بود. براساس قانون اساسی، وقتی مصوبه‌ای از مجلس مورد تایید شورای نگهبان قرار گرفت، قوت قانونی پیدا می‌کند.

معاون پارلمانی رئیس‌جهمور اضافه کرد: همه این اظهارنظرها و مکاتبات تا قبل از تایید شورای محترم نگهبان بود. قانون اساسی شورای نگهبان را مرجع تایید مصوبات مجلس شورای اسلامی می‌داند و نظر اکثریت شورای نگهبان برای اینکه مصوبه‌ای تبدیل به قانون بشود حجّیت دارد، لذا مصوبه‌ای که به تایید شورای محترم نگهبان برسد قوت قانونی پیدا می‌کند.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور درباره ارسال این مصوبه از سوی مجلس به دولت نیز تصریح کرد: تا بحال مصوبه مجلس شورای اسلامی به دولت ابلاغ نشده است.

منبع: تسنیم 

ارسال نظر

تازه ها