کد خبر 59427

نماز روز عید سعید قربان روز دوشنبه ۲۱ مرداد به‌امامت حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد امام جمعه موقت تهران برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، هتل نیمه کاره آسمان شیراز از ساعت ۱۱ صبح روز ۱۲ مردادماه دچار حریق شد که با حضور گروه‌‌های آتش نشان، حریق اطفاء شد. اما به دلیل وضعیت نامساعد منطقه، دستور تخلیه ساختمان‌ها و هتل‌های اطراف محل آتش‌سوزی صادر و مسافران شش هتل خیابان رودکی در دیگر تاسیسات اقامتی اسکان یافتند.

سردار حبیبی (فرمانده انتظامی استان فارس) با اشاره به اینکه علت وقوع این حادثه انبار کردن بیش از ۲ هزار تشک در طبقه منفی ۲ این هتل و در کنار مواد قابل اشتعال بوده است، تصریح کرد: با توجه به احتمال بروز حوادث احتمالی، ساختمان و اماکن اطراف این هتل تخلیه شده‌اند و عملیات ایمن سازی آن توسط دستگاه‌های امدادی در حال اجرا است.

به گفته او؛ بر اثر وقوع این حادثه، ۸ نفر شامل ۲ نفر از عوامل آتش نشانی و ۶ نفر از کارگران ساختمان مصدوم شدند که ۶ نفر از آنها به صورت سرپایی مداوا و ۲ نفر دیگر برای ادامه روند درمانی به بیمارستان انتقال داده شدند.

هرچند حسن سیادتان (رئیس جامعه هتلدارن فارس) بعدها عنوان کرد، با توجه به حجم آتش سوزی و حرارت امکان تخریب هتل آسمان وجود دارد، اما حمید سجادیان (مالک هتل آسمان) از تشکیل کمیته فنی با حضور سازمان‌های مختلف اعم از نظام مهندسی، شهرداری، کانون کارشناسی نظام مهندسی، استانداری، فرمانداری، دانشگاه شیراز، اداره کل راه و ترابری و ... خبر داد و به ایلنا گفت: تصمیماتی مبنی بر ساخت سازه نگهبان اطراف هتل گرفته شد.

به گفته سجادیان، با استفاده از این سازه نگهبان که قرار است در اسرع وقت ساخته شود، مقاوم سازی برای هتل آسمان انجام خواهد شد و تخریب در کار نخواهد بود. مقاوم سازی انجام و ساخت هتل آسمان ادامه خواهد داشت.

البته هتل آسمان شیراز پیش از این نیز بحث برانگیز شده بود چنانکه این هتل در حریم منظری ارگ کریمخانی شیراز قرار دارد و سازمان میراث فرهنگی خواهان کم شدن ارتفاع آن است. اما مالک این هتل در این خصوص گفت: با توجه به مجوزی که در دست دارم، حکم دیوان عدالت اداری را نیز در اختیار دارم و رای بر تایید مجوز داده شده. کار را ادامه خواهم داد و تعداد طبقات هتل کم نخواهد شد.

منبع: ایلنا 

ارسال نظر

تازه ها