کد خبر 59210

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس اعلام کرد که احتمالا دولت سید جواد حسینی را به عنوان وزیر آموزش و پرورش معرفی خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، اسدالله عباسی عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه تا این لحظه شخص خاصی برای تصدی پست وزارت آموزش و پرورش به مجلس معرفی نشده است اظهار داشت: دولت احتمالاً سید جواد حسینی سرپرست فعلی وزارت آموزش و پرورش را برای تصدی این پست به مجلس معرفی می‌کند.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه این روزها در مورد گزینه‌های احتمالی وزارت آموزش و پرورش اخباری به گوش می‌رسد عنوان کرد: تمام این موارد از روی حدس و گمان بیان می‌شوند بنابراین باید در روزهای آینده منتظر تصمیم نهایی دولت در زمینه وزارت آموزش و پرورش باشیم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معرفی هرچه سریع‌تر وزیر آموزش و پرورش از سوی دولت را مورد تأکید قرار داد و ابراز داشت: وزارت آموزش و پرورش وزارتخانه‌ای بسیار حساس و استراتژیک محسوب می‌شود که نبود شخص وزیر در رأس آن اختلالاتی را در این حوزه ایجاد می‌کند.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس توجه بیشتر مسئولان به نهاد آموزش و پرورش را به عنوان یک اصل مهم مورد تأکید قرار داد و افزود: هدایت و اجرای موفقیت‌آمیز امور در این وزارتخانه بسیار عریض و طویل نیازمند وجود ثبات و آرامش لازم در حیطه مدیریت است که امیدواریم این مسئله به زودی محقق شود.

عباسی در مورد موضوع حذف کنکور و چالش‌های موجود در مسیر این هدف نیز اظهار داشت: با توجه به اینکه متقاضیان برخی از رشته‌های پزشکی و فنی و مهندسی در حال حاضر بسیار بیشتر از ظرفیت دانشگاه‌های پذیرش کننده است بنابراین باید برای انتخاب آنان آزمون سنجش برگزار شود. 

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس تأثیرگذاری دروس مقطع آموزش متوسطه و انتخاب معدل به عنوان یک معیار جهت جذب متقاضیان در دانشگاه‌ها را مورد توجه قرار داد و گفت: واضح است که یک رقابت علمی چهار ساعته مانند کنکور قادر نیست تمام توان علمی یک داوطلب را به نمایش بگذارد.

وی با تأکید بر اینکه در برهه کنونی آزمون کنکور به صورت صد در صدی در کشور قابل حذف نیست افزود: اهمیت دادن به دروس پایه در دبیرستان و ارزش‌گذاری فعالیت‌های درسی دانش‌آموزان در این مقاطع می‌تواند بار علمی و ظرفیت یک داوطلب را برای ورود به یک رشته خاص به صورت دقیق‌تر مشخص کند.

منبع: تسنیم 

ارسال نظر

تازه ها