کد خبر 54029

شهردار تهران گفت:حناچی افزود: تلاش میکنیم با خلاقیت و نوآوری پروژه های خوبی را در کشورمان اجرا کنیم.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، پیروز حناچی شهردار تهران در هشتمین جشنواره مدیریت پروژه ایران که در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد گفت: در جایی خوانده بودم که کیفیت اتفاقی نیست و نتیجه ممارست و میزان دانش و رعایت و کنترل فرایندهایی است که باید انجام شود.

شهردار تهران گفت: اگر پروژه ای را می‌بینیم که با کیفیت بالایی در هر نقطه از جهان و کشورمان اجرا می شود نتیجه رعایت استانداردهای لازم است.

وی افزود: در حوزه پروژه های عمرانی و مدیریت پروژه کیفیت یک اصل است و این که یک پروژه درست تعریف شود قدم اول است.

شهردار تهران گفت: در آموزه های دینی آمده است که می گویند نصف راه در تعریف درست مسیله است و سوال درست و طرح وسیله درست ۵۰ درصد رسیدن به جواب درست است.

وی ادامه داد: بسیاری از پروژه ها را در کشور و شهر تهران داریم که غلط است زیرا از ابتدا تعریف آن پروژه غلط بوده است.

حناچی خاطرنشان کرد: در این فرایند کارفرمای فهیم نقش مهمی دارد در صورتی که امروز بسیاری از مجریان پروژه ها در کشور با مشکل در این زمینه مواجه هستند.

شهردار تهران گفت: در حوزه اقدامات شهری کارفرمایان فهیم تلاش میکنند تا از خرد جمعی برای پیشرفت کارها استفاده کنند و بسیاری از پروژه های بزرگ در دنیا نتیجه رقابتی حرفه ای بوده است.

وی افزود: ما هم در کشورمان از این رقابت ها داشته‌ایم و برای مثال ساخت پل طبیعت باعث شد خانم جوان معماری به جامعه معماران شناسانده شود.

حناچی به اهمیت وجود مشاوران خلاق هم اشاره کرد و گفت: هر چقدر مشاور خلاق و دانشمند باشد می تواند کارفرما را به سمت مسیر درست و حرفه ای سوق بدهد.

شهردار تهران ادامه داد: رعایت استانداردهای مدیریت پروژه امری مهم بوده و این وظیفه اصلی مدیران پروژه است و تلاش میکنیم در شهرداری تهران هم این استانداردها را رعایت کنیم.

وی گفت: البته میدانیم که در شرایط فعلی کشور شاید رعایت همه این نکات قابل دسترسی نباشد اما ما قول میدهیم تلاشمان را بکنیم.

حناچی افزود: تلاش میکنیم با خلاقیت و نوآوری پروژه های خوبی را در کشورمان اجرا کنیم./فارس

 

ارسال نظر

تازه ها