کد خبر 53003

رئیس جمهور برای شرکت و سخنرانی در نشست سران عضو اجلاس‌های "شانگهای" و "سیکا" به کشور‌های قرقیزستان و تاجیکستان سفر می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  پرویز اسماعیلی معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور گفت: حسن روحانی رئیس جمهور برای شرکت و سخنرانی در نشست سران عضو اجلاس‌های "شانگهای" و "سیکا" به کشور‌های قرقیزستان و تاجیکستان سفر می‌کند.

وی افزود: رئیس جمهور عصر پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ به دعوت رسمی رئیس جمهوری قرقیزستان برای شرکت و سخنرانی در نشست شورای سران کشور‌های عضو سازمان شانگ‌های به بیشکک سفر خواهد کرد.

اسماعیلی تصریح کرد: رئیس جمهور علاوه بر سخنرانی در این نشست، دیدار‌های دوجانبه‌ای نیز با سران هیات‌های شرکت کننده در اجلاس شانگ‌های خواهد داشت.

وی به دومین مرحله از سفر رئیس جمهوری به کشور تاجیکستان اشاره و گفت: روحانی همزمان با پایان نشست سران شانگهای، بیشکک را برای شرکت و سخنرانی در پنجمین نشست سران کنفرانس تعامل و اقدامات اعتماد ساز در آسیا "سیکا" به سوی شهر دوشنبه پایتخت تاجیکستان ترک خواهد کرد.

معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور، دیدار و گفتگوی روحانی با برخی از سران کشور‌های حاضر در اجلاس سیکا را نیز از سایر برنامه‌های احتمالی این سفر برشمرد.

یک هیات بلندپایه سیاسی، رئیس جمهوری را در سفر به کشور‌های قرقیزستان و تاجیکستان همراهی خواهد کرد/ باشگاه خبرنگاران جوان

 

 

ارسال نظر

تازه ها