کد خبر 52831

نمیانده مجلس امروز در جلسه علنی مجلس به وزارتخانه آموزش و پرورش اعتراض کرد و گفت: این وزارتخانه مانند یک دفتر حزبی عمل می کند، نفر بعدی که قرار است این وزارتخانه را اداره کند باید این موضوع را ارفع کند.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رئیس‌جمهور باید فردی را برای تصدی وزارت آموزش و پرورش انتخاب کند شاخص‌های لازم برای مدیریت این وزارتخانه را داشته باشد، گفت: پس از بطحایی وزیر آموزش و پرورش باید اجرای سند تحول را در اولویت کارهای خود قرار دهد.

وی ادامه داد: علیرغم اینکه 8 سال از ابلاغ سند تحول می‌گذرد تاکنون زیرساخت‌های لازم برای اجرای این سند بالادستی فراهم نشده است این درحالی است که سند 2030 به صورت یک شبه اجرایی شد.

نماینده مردم محلات در مجلس با بیان اینکه فردی باید سکان وزارت آموزش و پرورش را به دست بگیرد که معتقد به تحول در این وزارتخانه باشد، افزود: در وزارتخانه‌ای که باید به بحث پرورش ارزش صد چندانی قائل شد، متاسفانه هیچ اقدام مناسبی در این زمینه انجام نمی‌شود.

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید براینکه تبعیض در آموزش نیز باید از بین برود، اظهار داشت: سکاندار بعدی وزارت آموزش و پرورش یکی از برنامه‌های که باید در سرلوحه کار خود قرار دهد این است که تغییراتی در متون درسی ایجاد و مانع از فعالیت نفوذی‌ها در این وزارتخانه شود.

سلیمی با بیان اینکه باید از نگاه‌های سیاسی در وزارت آموزش و پرورش دوری شود، عنوان کرد: متاسفانه وزارت آموزش و پرورش در کشور ما تبدیل به  دفتر حزب شده است که باید این روند تعطیل شود./تسنیم

 

ارسال نظر

تازه ها