کد خبر 51408

رئیس سازمان سنجش به انتقادهای مطرح شده در مورد پذیرش آزمون دکترا واکنش نشان داد و گفت دانشگاه‌ها امسال سطح حد نصاب را افزایش داده‌اند و از ما خواستند که حد نصاب‌های بالاتر را به آنها معرفی کنیم اما ظرفیت ما تفاوتی نسبت به سال گذشته نداشته است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد برخی از پذیرفته شدگان آزمون دکتری با گلایه از نحوه پذیرش داوطلبان دکتری در مرحله مصاحبه از سوی دانشگاه‌ها، خواستار پیگیری این موضوع از مسؤولان سازمان سنجش آموزش کشور شدند.

در این زمینه، ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگویی گفت: دانشگاه‌ها امسال سطح حد نصاب را افزایش داده‌اند و از ما خواستند که حد نصاب‌های بالاتر را به آنها معرفی کنیم اما ظرفیت ما تفاوتی نسبت به سال گذشته نداشته است.

وی افزود: دانشگاه‌ها به دلیل کیفی شدن سطح دانشجویان حد نصاب را افزایش داده‌اند اما داوطلبان نباید نگران باشند چرا که ظرفیت خالی نمی‌ماند و اگر ظرفیتی خالی بماند دوباره دانشجو پذیرش می‌‌شود.

منبع: فارس 

 

ارسال نظر

  • مرتضی

    0 0

    با سلام و عرض ادب. موضوع فقط دانشگاه تهران نیست. دانشگاه های شهید بهشتی تربیت مدرس علامه خوارزمی الزهرا و ... هم همین مشکل پیش آمده است. امسال رتبه های یک رقمی و دو رقمی به اکثر دانشگاه مطرح تهران دعوت به مصاحبه نشده اند.(رتبه 6 دانشگاه شهید بهشتی دعوت نشده یا رتبه های 40 و 72 هیچ دانشگاهی دعوت نشدند!)
    اینطور که به نظر می رسد اشکال از طرف سازمان سنجش است وگرنه چرا باید 6 7 دانشگاه باید به مشکل بخورند؟!
    با سپاس

تازه ها