کد خبر 50641

بطحائی وزیر آموزش و پرورش کشور درباره حق تحصیل دانش آموزان مهاجر افغانستانی در مدارس گفت: همیشه سیاست های آموزش و پرورش به گونه ای بوده تا شرایط درس خواندن کودکان افغانستانی در کشور فراهم شود.

 به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، سید‌محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگویی در پاسخ به این سؤال که با توجه به شرایطی که در کشور به‌وجود آمده، آیا در سیاست وزارت آموزش و پرورش در ارائه آموزش رایگان به دانش‌آموزان افغان تغییراتی ایجاد شده است؟، گفت: هیچ تغییری ایجاد نشده؛ برادران و خواهران افغانستانی ما همچنان براساس تأکید مقام معظم رهبری در مدارس کشور مشغول به تحصیل خواهند بود.

وی افزود: مقام معظم رهبری سه سال پیش تأکید مؤکد داشتند که تحت هر شرایطی زمینه تحصیل برای کودکان افغانستانی فراهم شود و این رویه در آموزش و پرورش جاری است.

وزیر آموزش و پرورش که با خبرگزاری خانه ملت گفت‌وگو کرده است، ادامه داد: شرایط فعلی کشور شرایطی نیست که بر سیاست وزارت آموزش و پرورش اثر گذاشته باشد و ما همچنان با تأکید مقام معظم رهبری، خدمات‌دهی آموزشی به دانش‌آموزان افغان را ادامه خواهیم داد.

بطحایی تصریح کرد: افتخار جمهوری اسلامی ایران است که اتباع خارجی در کنار ایرانی‌ها زیر یک سقف، در یک کلاس و در یک میز تحصیل می‌کنند و شرایطی همانند بچه‌های ایرانی دارند.

وزیر آموزش و پرورش در پایان درباره برخی اظهارات مبنی بر کم شدن تعداد دانش‌آموزان افغان در سال تحصیلی آینده، خاطرنشان کرد: ما به هیچ‌وجه سیاست جدیدی مبنی بر کم کردن این تعداد نداریم و مانعی ایجاد نمی‌کنیم؛ مگر اینکه تعداد آنها به صورت طبیعی کاهش یابد./خانه ملت

 

ارسال نظر

تازه ها