کد خبر 50484

آبه در دیدار با ظریف

نخست‌وزیر ژاپن در دیدار با وزیر خارجه ایران از جمهوری اسلامی خواست برای ممانعت از تشدید تنش در منطقه خویشتنداری کند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  «شینزو آبه» نخست‌وزیر ژاپن امروز (پنجشنبه) در گفت‌وگو با «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران تأکید کرد که کشورش خواستار حفظ و گسترش روابط دوستانه با ایران است.

بنا به گزارش خبرگزاری رویترز،‌ آبه در آغاز دیدار با ظریف در «توکیو» پایتخت ژاپن، همچنین در ارتباط با افزایش تنش‌ها در منطقه غرب آسیا ابراز نگرانی کرد.

«دونالد ترامپ» از زمان روی کار آمدن بعنوان رئیس‌جمهور آمریکا در ژانویه 2017، اعمال فشار به تهران را به امید منزوی کردن این کشور آغاز کرد.

حدود یکسال پیش، علیرغم پایبندی ایران به مفاد برجام، رئیس جمهور آمریکا به صورت یکجانبه خروج از برجام را آغاز کرد و از همان زمان افزایش تحریم‌ها علیه ایران را آغاز کرد. با گذشت یکسال از خروج برجام، دولت آمریکا در اقدامی غیرمتعارف، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را یک نهاد رسمی است، در لیست سازمانهای تروریستی قرار داد.

چندی پیش نیز، دولت ترامپ با هدف به صفر رساندن صادرات نفت ایران، معافیت‌های نفتی را برای چندین کشور وارد کننده نفت ایران از جمله چین، هند، ترکیه و ژاپن و ...را لغو کرد که همین مسئله اعتراض کشورهای واردکننده نفت ایران را برانگیخت.

در حال تکمیل...

 

 

 

منبع: فارس

ارسال نظر

تازه ها