کد خبر 50151

دبیر کارگروه بررسی مدارک و اسناد متقاضیان برای استفاده از سهمیه طرح ترافیک خبرنگاری درباره تصمیم این گروه برای اولویت بندی ارائه طرح ترافیک و بلیت اتوبوس و مترو گفت: به دلیل وضعیت بحرانی پیش آمده در کاغذ، روزنامه نگاران و خبرنگاران رسانه‌های خصوصی نسبت به رسانه‌های وابسته به دولت و نهادهای عمومی در اولویت قرار گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، فرهاد خوانساری دبیر کارگروه بررسی مدارک و اسناد متقاضیان استفاده از سهمیه ویژه طرح ترافیک خبرنگاری در گفت‌وگو با خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، در ارتباط با طرح ترافیک خبرنگاران و سهمیه رسانه‌ها اظهار داشت: علاوه بر برگزاری کارگروه ویژه در این زمینه طی هفته گذشته روز پیش نیز جلسه‌ای برگزار شد. 

وی افزود: اعضای کارگروه در حال چکش‌کاری موضوع برای روشن شدن نحوه توزیع طرح ترافیک خبرنگاران هستند تا حق به حق‌دار برسد. 

خوانساری با اشاره به اینکه حمایت از رسانه‌های خصوصی در اولویت قرار دارد گفت: با توجه به اوضاع کاغذ و محدودیت‌هایی که در این زمینه حاصل شده رسانه‌های خصوصی نسبت به رسانه‌های وابسته به دولت و نهادهای عمومی در اولویت قرار گرفتند که ابلاغیه شورا نیز اولویت بخش خصوصی نسبت به دولتی است. 

دبیر کارگروه بررسی مدارک و اسناد در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه خبرنگاران خبرگزاری‌ها نسبت به روزنامه‌نگاران بیشتر در  برنامه‌های پوششی حضور دارند و خوراک رسانه‌ای برای روزنامه‌ها از این طریق تهیه می‌شود؛ لذا بهتر نیست در اولویت دریافت طرح ترافیک باشند، گفت: کارشناسان ما نیز چنین نظرهایی دارند و سال گذشته توزیع مناسبی با کمترین اعتراض و دغدغه انجام گرفت و امسال نیز به همین صورت خواهد بود. 

خوانساری درمورد کارت بلیت رایگان وسایل حمل و نقل عمومی برای خبرنگاران گفت: با توجه به افزایش نرخ کرایه‌ها در سال‌جاری شارژ بلیت به صورتی لحاظ خواهد شد که تا دوره یکساله خبرنگاران بتوانند از آن بهره‌مند شوند. /فارس

 

ارسال نظر

تازه ها