کد خبر 49736

در کنفرانس خبری مشترک با ظریف

سرگی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در کنفرانس خبری مشترک با ظریف ضمن انتقاد از اقدامات امریکا گفت احترام زیادی برای صبر ایران قائل هستیم و به دنبال راهی برای مقابله با اقدامات یکجانبه آمریکا هستیم

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، وزیر امور خارجه روسیه روز چهارشنبه در کنفرانس خبری مشترک با همتای ایرانی خود در مسکو، با تاکید به اینکه « به دنبال راهی برای مقابله با اقدامات یک جانبه آمریکا هستیم » گفت که با تمام اعضای برجام به جز آمریکا گفت وگو خواهیم کرد تا به تعهدات خود که وعده داده اند، عمل کنند.

« سرگئی لاوروف » با بیان اینکه « احترام زیادی برای صبر ایران قایل هستیم»، خاطرنشان کرد: نامه رئیس جمهوری ایران را دریافت کرده ایم و در دیدار امروز با آقای ظریف فرصت خوبی برای گفت و گو در باره این نامه و سند است. 
وی که بعداز دیدار با « محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه اسلامی ایران و به اتفاق او در کنفرانس خبری شرکت کرد،اظهار داشت: ما پایبندی جمهوری اسلامی ایران به توافقات به دست آمده و قطعنامه شورای امنیت را که در بیانیه امروز تهران نیز بر آن تاکید شد، ارج می نهیم.
لاوروف تصریح کرد: به دنبال راهی برای مقابله با اقدامات یکجانبه آمریکا که نقض فاحش برجام و قطعنامه شورای امنیت بوده ،هستیم و خروج از برجام گناه امریکا بوده است. 
وزیر خارجه روسیه گفت: ایران امروز ما را از اقداماتی که می خواهد به عمل بیاورد و درچارچوب برجام است، مطلع کرد، ما هم پاییندی خود را به برجام اعلام کردیم و با تمام اعضا به جز آمریکا گفت وگو خواهیم کرد تا به تعهدات خود که وعده داده اند عمل کنند. 
وی اظهارداشت: گفت وگوهای خوبی بود اما اوضاع ساده نیست و ضروری است بیشتر جلسات مشورتی برگزار کنیم و متعهد باشیم به قطعنامه های شورای امنیت که به نفع برجام به تصویب رسیده است. 
وزیر خارجه ایران روز گذشته برای دیدار و گفت وگو با مقامات روسیه وارد مسکو شد.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها