کد خبر 49597

غلامحسین اسماعیلی از روند پرونده بابک زنجانی خبر داد و گفت: بابک زنجانی دارایی های خود را نمی پذیرد، دائما از یکسری اموال خارجی صحبت می کند که هیچکسی از آن اطلاعی ندارد و فرافکنی می کند.دادگاه انقلاب اسلامی در حال تفحص در اموال این متهم دارد.

 به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، غلامحسین اسماعیلی در ادامه نشست خبری خود درباره اظهارات سرافراز رئیس سابق صداوسیما گفت: به موجب ماده 606 قانون مجازات اسلامی هر یک از مدیران دستگاه‌های اجرایی و نهادهای عمومی و حاکمیتی که در مجموعه تحت مسئولیت خود متوجه وقوع جرمی شوند، وظیفه دارند موضوع را به دادستان منعکس کنند. گلایه این است که افراد در مقطع مسئولیت خود به وظیفه قانونی خود عمل نمی‌کنند و بعد از دوران مسئولیت مبادرت به فرافکنی می‌کنند. لذا از همه مسئولان دستگاه‌ها اجرایی تقاضا دارم، اگر در مجموعه تحت مدیریت خود متوجه وقوع جرم شدند، حتما به دادستان منعکس کنند.

سخنگوی قوه قضائیه ادامه داد: وظیفه مقامات این نیست که لیست بزهکاران و تبهکاران را در کشوی میز خود نگه دارند بلکه تکلیف قانونی برای اعلام به دادستانی دارند و اگر نکردند اهمال در انجام وظایف است. این فرد اگر دلایلی دارد، موضوع را با دلایل به دادستانی منعکس کند. ما هم خواستیم از دادستانی که اگر ایشان اارائه نکردند، مطالبه شود و اگر باز هم ارائه نشد، این قبیل اعمال مصداق تشویش اذهان عمومی است و برخورد می شود؛ تا الان از ناحیه دستگاه‌های امنیتی بابت این موضوع شکایتی نشده است.

اسماعیلی در پاسخ به سئوال دیگری درباره آخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی اظهار کرد: در این پرونده اتفاق جدیدی رخ نداده است. متهم مدام ادعاهایی را درباره وجود اموال در خارج از کشور مطرح می‌کند. چون اموال عمومی و حقوق دولت برای ما اهمیت دارد و مطئن هستیم اموال زیادی در اختیار وی قرار گرفته و اموال و دارایی‌هایی دارد و آنها را کتمان می‌کند، تمام تلاش‌ها را برای استیفای حقوق ملت برای شناسایی اموال انجام دادیم اما تاکنون به نتیجه نرسیدیم اما چون اطمینان از وجود اموال داریم، از تلاش دست برنمی‌داریم. امیدواریم این اموال شناسایی و به کشور بازگردد و این فرد هم به مجازات اعمال خود برسد./تسنیم

 

ارسال نظر

تازه ها