کد خبر 49374

نماینده مردم زابل در مجلس از وضعیت بد معیشتی مردم خبر داد و گفت: بسیاری از افراد در بازار گرانی ها را بر سر مردم می کوبند و با ساختن شایعه به این بازار دامن می زنند.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، حبیب الله دهمرده در تذکری شفاهی در جلسه علنی امروز مجلس با اشاره به مشکلات خشکسالی و سیل سیستان و بلوچستان گفت: دولت در زمینه خشکسالی استان بسته‌ای مصوب کرده است ولی میزان قابل توجهی از آن هنوز عملیاتی نشده است. در زمینه سیل، دولت برای استان‌های مختلف بسته‌ای جامع شامل برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت مصوب کرده است. درخواست مردم سیستان و بلوچستان این است که همان بسته برای آنها نیز عملیاتی شود و این موضوع مانند بسته خشکسالی نباشد.

وی افزود: گرانی آستانه تحمل مردم به خصوص اقشار آسیب پذیر را بریده است. مردم چه کنند که دولت و دستگاه‌های نظارتی به وظایف خود عمل کنند. این وضع قابل تحمل نیست. در این میان عده‌ای بدون در نظر گرفتن این شرایط شایعه پتک گرانی بنزین را بر سر جامعه می‌کوبند و موجب تشویش اذهان مردم می‌شوند. آنها به دنبال این هستند که اعتماد مردم نسبت به مسئولان و نظام را کاهش دهند.

دهمرده در پایان تاکید کرد: چرا مجلس و دستگاه‌های نظارتی به وظیفه خود عمل نمی‌کنند. انتظار مردم از قوه قضائیه این است که با دانه درشت‌ها و مفسدان اقتصادی برخورد شود و بیش از این شرایطی فراهم نباشد که آنها جولان دهند./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها