کد خبر 49356

امروز در صحن علنی مجلس با تذکر یکی از نمایندگان درباره وضعیت نامشخص سند 2030، لاریجانی در جواب گفت: درباره این موضوع باید بگویم که شورای عالی فرهنگی مخالف این سند است و این موضوع به آموزش و پرورش اعلام شد اما نمایندگان کمیسیون آموزش و تحقیق می توانند در رابطه با آن پیگیری کنند.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) پارلمان طی تذکری شفاهی با استناد به ماده ۱۰۶ قانون اساسی خطاب به لاریجانی اظهارداشت: شما امروز نکات مهمی را در نطق پیش از دستور از فرمایشات مقام معظم رهبری مطرح کردید اما یکی از مباحث بسیار مهم که رهبرانقلاب به آن پرداختند، سند ۲۰۳۰ بود که ایشان فرمودند دشمنان با این سند به دنبال تربیت سرباز برای غرب هستند که ای کاش شما به این مسئله هم اشاره می‌کردید.

لاریجانی در پاسخ به این تذکر گفت: درباره سند ۲۰۳۰ در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصمیم گیری شد و آن را منع کردند و سپس به وزارت آموزش و پرورش اعلام شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با وجود این، کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس این موضوع را پیگیری کند و اگر در جایی تخلف شده است، رسیدگی کند./فارس

 

ارسال نظر

تازه ها