کد خبر 47046

تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با توجه به نام سال 98 که رونق ملی است درخواست تشکیل یک کمسیون جدیدتری را به مجلس داده اند که نام این کمیسیون رونق اقتصادی است.

حسن خسته‌بند صبح امروز در جمع خبرنگاران از تشکیل کمیسیون رونق اقتصادی در مجلس خبر داد و اظهار داشت: هم‌اکنون کمیته‌ای شامل رؤسای کمیسیون‌های اقتصادی مجلس ایجاد شده تا پس از فراهم آوردن مقدمات کار،‌ کمیسیون رونق اقتصادی در خانه ملت تشکیل شود.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد به نقل از تسنیم،عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه از گذشته قوانین و مقرراتی در جهت رونق تولید توسط نمایندگان مصوب شده است عنوان کرد: قانون رفع موانع کسب و کار و قانون استفاده از حداکثر توان تولید کشور از جمله این مصوبات هستند که می‌توانند در مسیر تحقق شعار رونق تولید مؤثر باشند.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس آمادگی مجلس در زمینه وضع قوانین جدید و کمک به دولت برای تحقق شعار رونق تولید را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد:‌ امیدواریم با تشکیل کمیسیون رونق اقتصادی موانع و مشکلات موجود در این حوزه بهتر از گذشته رصد و سپس برطرف شوند.

خسته‌بند با بیان اینکه وی هیچ اعتقادی به بانک‌ها و عملکرد فعلی آن‌ها در زمینه حمایت از رونق تولید ندارد عنوان کرد: بانک‌های کشور از دیرباز تاکنون به همین سبک و سیاق کار کرده‌اند و به جای حمایت واقعی از تولیدکننده داخلی بیشتر به دنبال بنگاه‌داری و سود و منفعت اقتصادی خود بوده‌اند.

وی تلاش بدون نتیجه دولت برای اصلاح روش کار بانک‌ها با وجود همه فشارها و برنامه‌های پیاده شده را مورد تأکید قرار داد و گفت: علاوه بر این مشکلات، مجلس تاکنون‌ در حوزه نظارت نیز بسیار ضعیف عمل کرده است اما امیدواریم امسال گام‌های مثبت‌‌تری در این حوزه توسط قوه مقننه برداشته شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اینکه دولتی‌ها و دستگاه‌های اجرایی تحت امر آن‌ها تمایلی به نظارت مجلس ندارند افزود: وضع تحریم‌های اقتصادی به تعبیر زیبای مقام معظم رهبری یک فرصت بی‌نظیر برای کشور است که باید با کار و تلاش از آن در جهت رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال استفاده کرد.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس زمینه‌سازی برای ورود مؤثر سرمایه‌گذاران به عرصه تولید و اقتصاد را لازم و ضروری خواند و ابراز داشت:‌ در حال حاضر به علت یکسری بروکراسی‌های اداری و عدم حمایت لازم مسئولان،‌ امنیت لازم برای ورود سرمایه‌گذاران واقعی به عرصه اقتصاد فراهم نیست.

خسته‌بند شهامت مدیران دستگاه‌های اجرایی برای حمایت از سرمایه‌گذار و برخورد انعطاف‌پذیر آنان با قوانین وضع شده مجلس را در ایجاد فضای امن سرمایه‌گذاری مؤثر دانست و عنوان: امیدواریم با رفع برخی از موانع در سال پیش‌رو شاهد ورود سرمایه‌گذاران به عرصه تولید و اشتغال باشیم.

 

ارسال نظر

تازه ها