کد خبر 46919

مسؤول تیم اعزامی سازمان ملل متحد بگفت:سازمان ملل متحد و سازمان‌های زیر مجموعه آن بر اساس انسان دوستی به کمک مردم لرستان خواهند آمد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، هیأت اعزامی از سوی سازمان ملل متحد پس از بازدید از مناطق سیل‌زده لرستان با دکتر خادمی استاندار لرستان دیدار کردند.

در این دیدار، خانم اوگوچی دانیلز مسؤول تیم اعزامی سازمان ملل متحد با توضیح مشاهدات خود از مناطق سیل زده،گفت:سازمان ملل متحد و سازمان‌های زیر مجموعه آن بر اساس انسان دوستی به کمک مردم لرستان خواهند آمد.

وی با بیان اینکه تلاش مجموعه عوامل دولت برای کاهش خسارات جانی در این حادثه طبیعی قابل تقدیر است، گفت:در حوادث مشابه در سطح بین‌المللی شاهد جان باختن عده زیادی از مردم بوده‌ایم اما در لرستان با اقدامات و هشدارهای به موقعی که داده شده، آمار افرادی که قربانی سیل شده‌اند به شدت کم بوده است.

مسؤول تیم اعزامی از سازمان ملل متحد با بیان اینکه خسارات مالی فراوانی گریبان‌گیر مردم شده است، گفت: سازمان ملل با همه امکانات از جمله اقلام پزشکی و دیگر موارد به کمک مردم خواهد آمد.

لرستان به حرکت خود در مسیر توسعه ادامه می‌دهد

در ادامه استاندار لرستان با بیان اینکه لرستان در سیل اخیر خسارات فراوانی را در حوزه های منازل مسکونی،لوازم زندگی، زیرساخت‌ها،کشاورزی و دیگر حوزه‌ها متحمل شد، گفت:علیرغم این حادثه بزرگ طبیعی ، لرستان به حرکت خود در مسیر توسعه ادامه خواهد داد و با وجود این خسارات بزرگ، با همکاری همه دلسوزان، این استان از مسیر توسعه باز نخواهد ماند.

سید موسی خادمی با اظهار تقدیر از هم‌دردی ملت ایران و مردم نوع‌دوست در کشورهای مختلف جهان گفت: سازمان ملل و سازمان‌های زیر مجموعه می‌توانند بر حسب مسؤولیت‌هایی که دارند در زمینه مشاوره و اقدام برای تاأمین احتیاجات مردم سیل‌زده و بازسازی این مناطق کمک کنند.

گفتنی است اولین هیأت اعزامی از طرف سازمان ملل که از روز گذشته در لرستان حضور یافته‌اند شامل unisef، سازمان جهانی بهداشت  WHO، صندوق کودکان ملل متحد و دفتر امور انسان دوستانه سازمان ملل است.

 

 منبع: فارس

ارسال نظر

تازه ها