کد خبر 46840

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: تصمیم بر این شد که از این پس تصمیمات مجمع تشخیص ۱۰ سال زمان داشته باشد. مگر مصوباتی که نیاز باشد بیشتر یا کمتر زمان داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در نشست خبری پس از برگزاری اولین جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام در سال ۹۸ ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، گفت: از این پس جلسات مجمع از شنبه به چهارشنبه عصر موکول شده است. هیات عالی نظارت هم به همین روال یک هفته در میان برگزار می‌شود.

وی همچنین افزود: همانطور که همه می‌دانند تصمیمات مجمع تشخیص مصلحت نظام بنا بر مصلحت کشور است. اگر موردی بین شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی اختلاف باشد، مجلس می‌تواند این موضوع را به مجمع تشخیص منتقل ‌کند و مجمع موضوع را بررسی می‌کند که به مصلحت کشور و انقلاب است یا خیر و ممکن است مصوبه مجلس را تصویب کند یا نکند.

رضایی همچنین افزود: مقام معظم رهبری تاکید داشتند که از باب اینکه تصمیمات مجمع و مصوبات آن مبتنی بر مصلحت است، باید این تصمیمات مصلحتی زماندار شود. تصمیم بر این شد که از این پس تصمیمات مجمع تشخیص ۱۰ سال  زمان داشته باشد. مگر مصوباتی که نیاز باشد بیشتر یا کمتر زمان داشته باشند.

وی خاطر نشان کرد: آقای آملی لاریجانی موضوعاتی را در مورد مسائل کشور مطرح کردند که یکی از آنها موضوع سیل زدگان بود. مجمع تشخیص با تشکر از تمامی نهادهایی که در این مدت از نیروهای مسلح تا هلال احمر به کمک سیل زده‌ها شتافتند، تشکر می کند. در عین حال تقاضا کردیم که نهادهای دولتی هم بر سرعت کار بیافزایند و هم از ضوابط دست و پاگیر اداری بکاهند تا مشکلات زودتر حل شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین خاطرنشان کرد: موضوع دیگر بررسی اقدام آمریکا بود. آمریکایی که خود ارتشی تروریستی دارد و از ویتنام تا کره انسان‌های بسیاری را کشته است و دارای چنین سابقه‌ای است، می‌آید نهاد رسمی یک کشور را تروریست می‌خواند. حال ببینید سپاه چیست و ارتش آمریکا چه بوده است. سپاه با صدام مقابله کرد ولی آمریکا ابتدا از صدام حمایت کرد. آمریکا صدام را برای حمله به ایران تحریک کرد. سپاه مقابله با داعش را انجام داد و بیشترین فداکاری را در این حوزه انجام داد.

وی همچنین خاطر نشان کرد: خود ترامپ می‌گوید که اوباما و کلینتون داعش را ساختند. سپاه در حوزه سازندگی با اصرار و تقاضای رسمی دولت‌های مختلف کشور امکانات خود را در اختیار آنها قرار داد. سپاه امروز هم خود را در مقابله با سیل سپر بلای مردم کرده است.

ادامه دارد....

 

منبع: مهر

ارسال نظر

تازه ها