کد خبر 46188

مونسان از اجرایی شدن کارت سفر در سال 98 خبر داد و گفت: ۷۰۰ میلیارد تومان برای کارت سفر تخصیص یافته است که در این دوره باید مشکلات قبلی رفع شده باشد و در این دوره پولی به افراد پرداخت نمی‌شود و به آژانس‌هایی که بسته سفر خرید کنند این تسهیلات در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد به نقل از مهر، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی علی اصغر مونسان در جلسه کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی و ستاد خدمات سفر این استان، در پاسخ به درخواست استاندار مبنی بر واگذاری ابنیه تاریخی با بیان این مطلب افزود: در دولت تدبیر و امید به اندازه تمام دولت‌های گذشته مرمت و بهره برداری بناهای تاریخی واگذار شده است.

مونسان تاکید کرد: آمادگی داریم به غیر از بناهای تاریخی سطح یک و نفیس مانند برج نجومی رادکان، قلعه فلکالافلاک و… که غیر قابل واگذاری است بقیه را واگذار کنیم.

وی افزود: در آرامگاه فردوسی ساماندهی جلوخان را به شهرداری واگذار کردیم و در فاز بعدی هم با شهرداری همراهی می‌کنیم که ورودی آرامگاه فردوسی ساماندهی شود.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با با بیان این که ۲ مصوبه خوب در سال ۹۷ برای حوزه گردشگری داشتیم، گفت: یک مصوبه مربوط به قانون واگذاری اراضی بود که برای تغییر کاربری توانستیم مصوبه بگیریم و معافیت خوبی برای سرمایه گذاران در پروژه‌های گردشگری گرفتیم، این مصوبه در اواخر اسفند ابلاغ شد.

وی ادامه داد: مصوبه دیگر معافیت از حقوق گمرکی برای تجهیزات گردشگری که ساخت داخل ندارند، بود که دولت همراهی کرد و تا پایان فروردین باید آئین نامه را ابلاغ کنیم.

مونسان با اشاره به قانون برنامه ششم توسعه و درخواست یکی از فعالان صنعت گردشگری اظهار کرد: برنامه ملی گردشگری به زودی در هیئت دولت مطرح و تصویب خواهد شد.

وی درباره تقاضای کاهش تعرفه‌های آب و برق هتل‌ها نیز گفت: با وزیر نیرو در این خصوص صحبت کرده ام که وزیر اعلام کرد در حال حاضر نیز تعرفه صنعتی محاسبه می‌شود.

مونسان درباره درخواست فعالان صنعت گردشگری برای تغییر نرخ‌های تأسیسات گردشگری اظهار کرد: باید براساس بازار با هماهنگی مدیران این اقدام انجام شود.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور درباره موازی کاری و اقداماتی در حوزه هتل داری و تورگردانی گفت: دستگاه‌های دولتی حق ندارند هتل داری یا تور گردانی کنند.

مونسان از اجرایی شدن کارت سفر در سال جای خبر داد و افزود: ۷۰۰ میلیارد تومان برای کارت سفر تخصیص یافته است که در این دوره باید مشکلات قبلی رفع شده باشد و در این دوره پولی به افراد پرداخت نمی‌شود و به آژانس‌هایی که بسته سفر خرید کنند این تسهیلات در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.

وی درباره قانون مالیات بر ارزش افزوده اظهار کرد: مالیات بر ارزش افزوده و مالیات بر عملکرد دو نوع است، در مورد مالیات بر عملکرد و تعدیل نرخ آن در شرایط کنونی چندین بار در دولت صحبت کرده ایم اما بخشی از درآمدهای دولت را تحت تأثیر قرار می‌دهد و شرایطی نیست که بتوان کاری در این زمینه انجام داد اما در این زمینه تلاش می‌کنیم.

وی درباره مشکلات ضوابط حریم رضوی اظهار کرد: این طرح در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران تصویب شده است البته برای افرادی که حقوق مکتسبه دارند مشکل شأن را حل می‌کنیم ولی افرادی که تخلف کرده اند که هم شهرداری اضافه بر ضابطه به آنها داده و هم خودشان تخلف کرده اند کاری نمی‌توانیم انجام دهیم با این حال آمادگی داریم موضوع را بررسی و در صورت امکان مشکلات را رفع کنیم.

وی درباره ثبت جهانی آثار تاریخی خراسان رضوی نیز اظهار کرد: ایران سالیانه یک سهمیه برای ثبت جهانی دارد که تلاش می‌کنیم ثبت جهانی برج نجومی رادکان را در اولویت قرار دهیم، طی بازدیدی که از این مجموعه داشتم اعلام کردم که پرونده ثبت جهانی آن تهیه شود.

 

ارسال نظر

تازه ها