کد خبر 44782

سخنگوی فراکسیون مستقلین

سخنگوی فراکسیون مستقلین اعلام کرد که وزیر صنعت گفته سال آینده در جهت متعادل سازی قیمت خودرو حرکت خواهیم کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، سخنگوی فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور رضا رحمانی در نشست امروز این فراکسیون گفت: آقای رحمانی در مورد خودرو گفتند درست است که نتوانستیم قیمت‌ها را تعدیل کنیم ولی از حجم کسانی که پشت نوبت دریافت بودند تا حد زیادی کاسته شد و بخش زیادی از مشکلات کسانی که پیش فروش خودرو کرده بودند برطرف شده است.

وی افزود وزیر صنعت در این جلسه همچنین گفت که در سال آینده باید به سمت متعادل سازی قیمت‌ها در حوزه خودرو برویم.

لاهوتی همچنین یادآور شد: آقای رحمانی همچنین گفت که در بخش معدن استعدادهای خوبی داریم، باید از این استعداد استفاده کنیم و درخواست داشتند نمایندگان کمک کنند که یک میلیارد دلار سرمایه‌گذاری مورد نیاز از صندوق توسعه ملی به این امر اختصاص داده شود.

سخنگوی فراکسیون مستقلین مجلس با اشاره به اظهارات وزیر صنعت در نشست این فراکسیون ادامه داد: بحث دیگری که ایشان داشتند استفاده از ظرفیت کشورهای همسایه بود؛ ایشان اعتقاد داشتند که واردات کشورهای همسایه در سال چیزی حدود ۱۳۰۰ میلیارد دلار است ولی فقط دو درصد از این رقم را ایران تامین می‌کند.

به گفته لاهوتی، طبق اظهارات وزیر صنعت اگر بتوانیم ۲ درصد به ظرفیت صادرات اضافه کنیم معنی‌اش این است که ۲۵ میلیارد دلار می‌توانیم به ظرفیت صادرات سالانه کشور اضافه کنیم.

منبع: ایسنا 

ارسال نظر

تازه ها