کد خبر 44146

عضو کمیسیون مجلس می گوید:

علاءالدین بروجردی درباره اهمیت سفر روحانی به عراق گفت: این سفر از اهمیت زیادی برخوردار است و باعث تقویت رابطه با عراق و جلوگیری از تاثیر تحریم ها بر روی رابطه ایران با عراق می شود.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد به نقل از ایسنا ،علاءالدین بروجردی، با اشاره به سفر حسن روحانی به عراق گفت: رابطه ما با عراق رابطه راهبردی درازمدت و با توجه به ویژگی‌های مشترک میان دو ملت، دو کشور و باورهای عمیق دینی و مذهبی ملت ما نسبت به عتبات مقدسه به عراق و همچنین منافع مشترک دو کشور در ابعاد امنیتی، سیاسی، فرهنگی، تاریخی و … است.

وی با بیان اینکه «روابط ایران و عراق باید به عنوان یک راهبرد روز به روز تقویت شود» خاطرنشان کرد: سفر رئیس جمهور به عراق نقطه عطف این روابط در سال‌های گذشته است و از این جهت بسیار حائز اهمیت است و باید حداکثر استفاده را از آن داشته باشیم.

بروجردی اضافه کرد: ما باید با عراق به سمت و سوی لغو روادید برای دو ملت برویم و همچنین کاهش و در صورت امکان لغو تعرفه‌ها را در دستور کار بگذاریم تا بتوانیم بازار مشترک قوی را در منطقه به وجود بیاوریم.

این نماینده مجلس در پایان با بیان اینکه «سفر رئیس جمهور به عراق در راستای مقابله با تحریم‌ها علیه ایران است» یادآور شد: امیدواریم بتوانیم صفحه جدیدی را در روابط دو کشور در ابعاد بازرگانی، اقتصادی، امنیتی، مبارزه با تروریسم و همچنین همکاری‌های سیاسی و بین‌المللی باز کنیم.

 

ارسال نظر

تازه ها