کد خبر 43274

دادستان تهران اعلام کرد در مذاکره با پلیس بین الملل به پیشرفت هایی رسیدیم و خاوری در آینده بازداشت می شود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، جعفری دولت آبادی با اشاره به اینکه این حجم سنگین پرونده‌های مهم نشان از فعالیت دستگاه قضا دارد، اظهار کرد: از پلیس بین الملل خواستیم که محمود خاوری را به کشور مسترد کند، اما هنوز به نتیجه‌ای نرسیدیم؛ البته به پیشرفت‌هایی رسیده ایم و او بازداشت خواهد شد.

دادستان تهران با اشاره به اینکه در عفو اخیر محکومان، ۵ هزار نفر در تهران آزاد شدند و ۳ هزار نفر تخفیف مجازات داشتند، بیان کرد: در کل کشور هم ۴۰ هزار نفر مشمول عفو شدند.

وی تاکید کرد: این عفو تاریخ ندارد و هم چنان در حال بررسی پرونده‌ها هستیم.

جعفری دولت آبادی درباره پرونده حسین هدایتی و پرداخت وجوهی از سوی وی به بازیکنان فوتبال تحت عنوان هدیه اظهار کرد: تا زمانی که دادگاه حکم رد مال صادر نکند ما نمی‌توانیم کاری انجام دهیم و دادستان باید در چهار چوب حکم عمل کند و زمانی که دادگاه حکم رد مال بدهد باید ببینیم این رد مال به چه افرادی تعلق می‌گیرد.

دادستان تهران با اشاره به اینکه بازداشت افراد تابع مقررات است و قاضی نمی‌تواند سلیقه‌ای عمل کند، گفت: بعضا دیده شده قرارها برای برخی افراد شدید و برای برخی افراد خفیف است که دادستان می‌تواند در این موارد ورود پیدا کند.

وی ادامه داد: بخشی از پرونده بانک سرمایه کیفرخواست خورده و بخشی هم مفتوح است.

جعفری دولت آبادی گفت: روز گذشته در رسانه‌ها گفته شد که یقینی متهم پرونده بانک سرمایه فراری است، اما این فرد متواری نیست بلکه در بیمارستان عمل جراحی کرده و فقط در دادگاه حاضر نشده است.

منبع: اقتصاد نیوز 

ارسال نظر

تازه ها