کد خبر 40813

وزیر امور خارجه آمریکا در کنفرانسی مطبوعاتی اظهاراتی درباره برگزاری نشست ضد ایرانی ورشو کرد که در این نشست اروپایی ها گفته اند حضور نخواهند داشت و برای این عدم حضور توجیح آورد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از یورونیوز، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا که با مایک پنس، معاون خود در این نشست شرکت خواهد کرد، پیش از حضور خود در ورشو در نشستی مطبوعاتی در پایتخت اسلواکی سعی داشت عدم حضور برخی از وزیران اروپایی در این نشست را بی‌اهمیت جلوه دهد.

مایک پمپئو در این باره گفت: وزرای برخی کشورها حضور خواهند داشت و برخی دیگر نه، این انتخاب آن‌هاست.

وی افزود: ما بر این باوریم که یک پیشرفت واقعی خواهیم داشت. کشورهای زیادی هستند که با جدیت در حال فعالیت در راستای داشتن خاورمیانه‌ای بهتر و با ثبات‌تر هستند و من امیدوارم روز پنج‌شنبه که این‌جا را ترک می‌کنیم، موفقیتی در این باره کسب کرده باشیم.

به گزارش ایسنا، نشست ضد ایرانی ورشو روز ۲۴ و ۲۵ بهمن با رهبری آمریکا و همکاری لهستان در ورشو، پایتخت این کشور تشکیل می‌شود. نقش ایران در منطقه از مواردی است که مورد بحث قرار خواهد گرفت، این در حالی است که ایران برای شرکت در این نشست دعوت نشده است.

چند تن از مقامات اروپایی از جمله فدریکا موگرینی، رئیس روابط خارجی اتحادیه اروپا نیز در این نشست شرکت نخواهند کرد.

همچنین برخی تحلیل‌گران مطرح کرده‌اند که لهستان برای دریافت امتیازاتی از آمریکا میزبانی این نشست و فراهم‌سازی مقدمات آن با همکاری آمریکا را قبول کرده است.

 

ارسال نظر

تازه ها