کد خبر 40214

لاریجانی

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در چهار ماه نخست سال آتی اصلاح ساختار کشور متناسب با شرایط کشور و به نفع مردم و ساماندهی بودجه عمرانی کشور لحاظ شود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، علی لاریجانی صبح امروز در پاویون استانداری مرکزی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: باید در ساختار بودجه‌ریزی کشور باید تغییراتی مانند اینکه حجم دولت براساس سیاست‌های کلی کوچک و چابک شود یا بهره‌وری کار در بخش‌ها باید بالا رود، بودجه‌ریزی براساس عملکرد یا اینکه بودجه باید به فعال‌تر کردن پروژه‌های عمرانی کشور را با کمک مردم اجرایی کرد‌، به وجود آید.

وی تصریح کرد: مباحث مربوط به بودجه ۹۸ پیش از سال انجام شده بود که با دستور مقام معظم رهبری به سران قوه مقرر شد متناسب با شرایط کنونی کشور لحاظ شود که بدین منظور نیاز است در ساختار بودجه کشور تغییراتی ایجاد شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی  گفت: باید حجم دولت بر اساس سیاست های کلی کوچک شده و سطح بهره‌وری کار نیز در بخش‌های مختلف افزایش یابد.

لاریجانی تصریح کرد: بودجه‌ریزی باید بر اساس عملکرد و فعالیت‌های عمرانی کشور و با مساعدت مردم فعال‌تر شود که در بودحه ۹۸ امکان تحقق آن نبود.

وی اضافه کرد: بر این اساس مقرر شد در چهار ماه نخست سال آتی اصلاح ساختار کشور متناسب با شرایط کشور و به نفع مردم و ساماندهی بودجه عمرانی کشور لحاظ شود.

 

منبع: فارس

ارسال نظر

تازه ها