کد خبر 37352

سفیر روسیه در لبنان از ادامه د اشتن همکاری روسیه با ایران در مسائل سوریه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از ایسنا، الکساندر زاسپیکن، سفیر روسیه در بیروت در گفت‌وگو با الاخبار لبنان در رابطه با فشارهای آمریکا بر کشورهای عربی به منظور ممانعت از سرگیری روابط با دمشق گفت: آمریکا و برخی کشورهای عربی خواسته روشنی دارند و آن تلاش برای انفکاک و جدایی ائتلاف سوری- ایرانی است که از نظر من این امر غیرمنطقی است.

وی در ادامه از کشورهای عربی خواست تا بدون هیچ قید و شرطی روابط خود با سوریه را از سربگیرند و تنش‌های منطقه را کاهش دهند. همچنین بدون هیچ شرطی در بازسازی عراق مشارکت کنند زیرا کشورهای هم پیمان سوریه مانند روسیه، چین، هند و ایران این مساله را با هرکسی که حاضر شود آغاز می‌کنند.

سفیر روسیه در لبنان در رابطه حملات رژیم صهیونیستی علیه سوریه و نقش روسیه در حمایت از سوریه گفت: روسیه دخالت‌های اسرائیل در سوریه را محکوم می‌کند و این دخالت ها موجب حمایت از تروریست‌ها علیه سوریه است. روسیه برای حمایت از حاکمیت سوریه تلاش می‌کند، روسیه سامانه ضدموشکی اس 300 را به سوریه داد.

زاسپیکن گفت: اسرائیل به بهانه حضور ایران حملاتی علیه سوریه انجام می دهد و وزارت دفاع روسیه دائما بر این موضع تاکید می‌کند. همکاری با ایران برای حمایت حاکمیت دولت سوریه و همچنین مبارزه با تروریسم ادامه دارد.

 

ارسال نظر

تازه ها