کد خبر 37034

سفیر جمهوری اسلامی ایران در انگلیس با بازنشر ویدئویی قدیمی از اظهارات رئیس جمهور فعلی آمریکا در باب مخالفت با دیوار، گفت دونالد ترامپ باید امیدوار باشد که مردم پشت دیوار مرز مکزیک، این کلیپ را نبینند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، آقای بعیدی نژاد جمعه شب در پیامی توئیتری کلیپی از سخنان دونالد ترامپ مربوط به پانزده سال پیش را منتشر کرد که در آن از مقابله با هرگونه دیوار سخن می گفت.

سفیر ایران در توضیح این کلیپ نوشت: «دونالد ترامپ: هیچگاه تسلیم نشوید. اگر با یک دیوار بتنی روبرو شدید، به هر روشی شده: چه از درون آن، چه از بالای آن، و چه از راه دور زدن آن، به هر حال از آن عبور کنید و خود را به آنطرف دیوار برسانید.»

بعیدی نژاد افزود: «حالا آقای ترامپ باید امیدوار باشد که مردم پشت دیوار مرز مکزیک، این کلیپ را نبینند.»

این کلیپ مربوط به سخنرانی ترامپ در 21 می سال 2004 است. وی در سخنرانی پس از دریافت مدرک افتخاری از کالج "واگنر" در جزیره استیتن نیویورک، مخاطبین را به مقابله با دیوار و موانع تشویق کرده و به آن ها می گوید هر طور که شده باید دیوارهای مقابل خود را پشت سر بگذارند.

ترامپ که اکنون رئیس جمهور آمریکا شده است، در چرخشی آشکار بر ساخت دیوار سراسری در مرز جنوبی ایالات متحده با مکزیک اصرار می ورزد.

طرح جنجالی وی برای احداث دیوار، موجب تعطیلی بخشی از دولت آمریکا شده است.

 

 منبع: تسنیم

ارسال نظر

تازه ها