کد خبر 36648

5 متهم به کلاهبرداری شرکت دومان توکان در حالی امروز توسط قاضی صلواتی محاکمه می شوند که متهم ردیف پنجم خانم ندا مختارزاده به خارج گریخته است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، جلسه محاکمه متهمان شرکت دومان توکان، تا لحظاتی دیگر در دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی صلواتی آغاز می‌شود.

متهمان این پرونده که تعداد آنها 5 نفر است، متهم به مشارکت در اخلال در نظام اقتصادی کشور و همچنین مشارکت در کلاهبرداری شبکه ای هستند. یکی از متهمان پرونده که زن است متواری است.

این شرکت از 11 اردیبهشت ماه 1393 تا 17 اسفند ماه 1396، 830 فقره قرارداد منعقد کرده و در پوشش کار اقتصادی مثل تولید، اجاره رستوران و هتل به جذب سرمایه از مردم پرداخته آمد. دریافت رشوه به مبلغ 3 میلیارد نیز از دیگر اتهامات افراد دستگیر شده است.

شرکت دومان توکان 500 میلیارد گردش مالی داشته است. یکی دیگر از اقدامات این گروه خرید خودروهای لوکس بوده است.

تعداد زیادی از شکایت پرونده در دادگاه حضور یافته‌اند که اظهار می‌دارند از کلاهبرداری صورت گرفته بی اطلاع بوده اند، شرکت سودهای ماه نخست را به موقع پرداخت می کرده اما از ماه‌های بعد با تاخیر در دریافت سودها مواجه شده‌اند و پس از آن نیز شرکت پلمپ شده است.

شاکیان اظهار می‌دارند که شرکت سودها را از محل جذب سرمایه های جدید پرداخت می‌کرده و به همین جهت در اواخر حتی سرمایه های اندک را نیز قبول می‌کرده است.

متهم ردیف پنجم که متواری است، ندا مختار زاده پس از آزادی از زندان به خارج گریخته است. او مشاور ارشد جذب سرمایه شرکت و ساکن ماهشهر بوده است که 2 میلیارد پورسانت دریافت کرده است.

منبع: تسنیم 

ارسال نظر

تازه ها