کد خبر 32808

عضو فراکسیون امید مجلس گفت: طرح استیضاح عبدالرضا رحمانی فضلی نیز با 19 امضا برای بررسی بیشتر به کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس ارسال شده است.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، دبیر هیات رئیسه قوه مقننه در پاسخ به این سوال که آیا در هفته آینده که هفته سرکشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه است، امکان تقدیم طرح استیضاح وزرا به هیات رئیسه وجود دارد یا خیر، گفت: «بر اساس آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی نمایندگان می‌توانند در هر زمانی حتی هفته تعطیلی صحن علنی طرح استیضاح وزرا را به هیات رئیسه مجلس تحویل دهند.»

علی‌اصغر یوسف‌نژاد عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به استیضاح‌های در دست بررسی مجلس، بیان کرد: «تا این لحظه فقط طرح استیضاح سه وزیر در مجلس در حال بررسی است که وزیر آموزش و پرورش جز آنان نیست.»

او متذکر شد: «استیضاح محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه در کمیسیون امنیت ملی در حال بررسی است. استیضاح محمود حجتی به هیات رئیسه تقدیم و به کمیسیون کشاورزی برای بررسی ارسال شده است. طرح استیضاح عبدالرضا رحمانی فضلی نیز با 19 امضا برای بررسی بیشتر به کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی ارسال شده است.»

بنا به اظهارات سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، طرح استیضاح وزیر امور خارجه تا 2 هفته آینده در بهارستان مسکوت خواهد ماند.

 

منبع: انتخاب

ارسال نظر

تازه ها