کد خبر 27646

فرمانده انتظامی تهران از ضرورت افزایش تعداد کلانتری های تهران در همایش مشترک فرماندهان ناجا و مدیریت شهری صحبت کرد.

به گزارش پایگاه خبری "بااقتصاد"، فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: بیش از ۱۰ سال است که قرار بوده ۴۰ کلانتری به شهر تهران اضافه شود که هنوز این اتفاق نیفتاده امیدواریم این اقدام با همکاری شهرداری تهران عملیاتی شود.

 سردار حسین رحیمی در همایش مشترک فرماندهان ناجا و مدیریت شهری که به مناسبت هفته نیروی انتظامی با حضور سید محمد علی افشانی و روسای پلیس در تالار ایوان شمس برگزار شد اظهار کرد: من از ابتدای کارم یکی از اصلی‌ترین راهبردهایم وحدت، همدلی و کمک گرفتن بین پلیس و سایر دستگاه‌ها از جمله شهرداری بوده است.

وی تصریح کرد: از قدیم‌الایام گفته‌اند اگر دو بخش نظمیه و بلدیه در کنار هم باشند شاهد رونق شهر خواهیم بود و الحمدالله این همدلی را بین نیروی انتظامی به جهت راهبردی که تعریف شده است از سوی فرماندهی و شهرداران هست و نتیجه آن را می‌بینیم.

رحیمی گفت: ما روزانه دهها و صدها ماموریت را در کنار شهرداران مناطق و سایر معاونین انجام می‌دهیم و این در حالیست که بدون اینکه اجازه‌ای اخذ شود این همکاری‌ها صورت می‌گیرد و علت آن این است که دوستان ما در شهرداری‌های مناطق بتوانند کارها و ماموریت‌های خودشان را انجام دهند.

رئیس پلیس پایتخت بیان کرد: در ماه‌های گذشته با حضور آقای افشانی ما شاهد حرکت رو به جلو در مجموعه مدیریت شهری بوده‌ایم و انشاءالله در کنار همدیگر بتوانیم این روند را سرعت ببخشیم.

وی افزود: ما الان بیش از 10 سال است که می‌خواهیم 40 کلانتری را در تهران به کلانتری‌های موجود اضافه کنیم در این راستا یکی از دستگاه‌هایی که در این حوزه به آن ماموریت واگذار شده شهرداری است این اتفاق تا الان رخ نداده و بنده این درخواست را روز گذشته از اعضای شورای شهر تهران داشتم که این اتفاق رخ دهد.

رحیمی گفت: امنیت بستر و پایه است و اگر این اتفاق رخ ندهد ما باید فکر دیگری بکنیم و این درحالیست که ما جلسات متعددی را نمایندگان شهرداری و استانداری برگزار کرده‌ایم اما تا این لحظه نتیجه‌ای حاصل نشده است.

وی گفت: موضوع دیگری که وجود دارد بحث اعتیاد در شهر است که در این زمینه تلاش‌های بسیاری صورت گرفته است اما این تلاش‌ها مسیر درستی را طی نمی‌کند و تعداد خرده‌فروشان و معتادان مطلوب نیست. ما هم به طور مرتب در حال جمع‌آوری معتادان هستیم. آنها سه ماه در مراکز ترک اعتیاد هستند اما بعد از آن مجددا به اعتیاد خود روی می‌آورند.

رئیس پلیس پایتخت افزود: این فرآیند که معتادان را تحویل می‌دهند و این افراد تحت درمان قرار می‌گیرند باید اصلاح شود و این افراد جدای از اینکه مشکلات متعددی را برای شهر ایجاد می‌کنند خودشان منبع جرایم بسیاری هستند و بسیاری از اتفاقاتی که در سطح شهر می‌افتد عاملش همین افراد هستند.

رحیمی تصریح کرد: این افراد دست به خفت‌گیری و زورگیری می‌کنند و وقتی آنها را دستگیر می‌کنیم موارد متعددی را اعتراف می‌کنند و باید در این زمینه فکر جدی شود.

وی افزود: انتظار ما تقویت پلیس و بالا بردن توان و تحرک پلیس و توان لجستیکی پلیس است. ما در ابرشهر تهران نیاز به کمک شهرداری داریم و به نظر می‌رسد بخشی از بودجه شهرداری باید به بحث امنیت کمک شود تا ما بتوانیم سایر موارد را به خوبی و درستی انجام دهیم و اگر در موضوع امنیت سرمایه‌گذاری نشود قطعا ما دچار مشکل خواهیم شد.

رئیس پلیس پایتخت گفت: از اعضای شورای شهر، شهردار تهران و شهرداران مناطق توقع همکاری در این حوزه‌ها را داریم.

منبع : خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر

تازه ها