کد خبر 27506

معصومه آقاپور در خصوص تصویب CFT تشریح کرد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصویب CFT را یک گام رو به جلو در راستای شفافیت و تسهیل کسب و کار بخش خصوصی دانست.

معصومه آقاپور در گفتگو با خبرنگار "بااقتصاد"، گفت: فعالان بخش خصوصی در دوران تحریم ها با مشکلات عدیده ای  رو به رو بودند که یکی از اصلی ترین مشکلات آنها انتقال ارز و پول در بین کشورها بود.

نماینده مردم شبستر با اشاره به اینکه تصویب CFT یک گام در راستای شفافیت بیشتر است، اظهار داشت:  عده ای تصور می‌کنند که با تصویب CFT بخش اعظمی از اطلاعات  کشورمان در اختیار دیگران قرار خواهد گرفت. این در حالیست که تلاش می شود تا با تصویب طرح های این چنینی اقتصاد کشور شفاف‌تر و  حفظ اطلاعات بیشتر باشد.  CFT هیچ آسیبی به بخش حفظ اطلاعات وارد  نمی کند.

وی افزود: تصویب CFT یک پیام مهم دارد و آن این است که وجود شفافیت در اقتصاد کشور برایمان مهم است. کشورهای دنیا این پیام را دریافت می کنند که هیچ مشکلی در رابطه با شفافیت و مراودات مالی در اقتصاد کشور وجود ندارد و هر گونه تحریم ظلم یکجانبه به  یک ملت است.  

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر  بازار ارز دچار آرامش شده است، عنوان کرد: التهابات ارزی در چند وقت اخیر ضرباتی به بدنه اقتصاد کشور وارد کرده بود. درست است که بخش مهمی از مسکلات ما ریشه در تحریم ها دارد اما متاسفانه بخش دیگری از مشکلات به مسائل داخلی باز  می گردد. اخلالگران بازار ارز در چند وقت اخیر از فضای موجود نهایت استفاده را برده و بر پیکر اقتصاد کشور تاختند.  

وی ادامه داد: وقتی شفافیت در اقتصاد رسمی می شود دیگر فضایی برای فعالیت دلالان  و واسطه گران وجود ندارد به همین دلیل  فرصت مناسبی برای فعالیت بخش واقعی اقتصاد مهیا می شود.  در سالهای اخیر بخش خصوصی به عنوان رکن مهم اقتصاد کشور  از وجود دلالان و واسطه گران آسیب های بسیاری دیده است. به نظر می رسد بازار ارز با تصویب لایحه CFT  روند آرامش بیشتری را در پیش گرفته و شاهد سقوط قیمت دلار باشیم.

آقاپور در پایان خاطر نشان کرد: بالارفتن میزان  صادرات غیر نفتی یکی دیگر از دستاورده های تصویب CFT است.  چون در این صورت اقتصاد به دست بخش خصوصی واقعی سپرده شده و در نتیجه میزان ارز آوری بیشتر خواهد شد. همین موضوع هم می تواند به التهابات بازار ارز و شائبه هایی که از نبود ارز در کشور خبر می داد، جلوگیری کند. بخش واقعی اقتصاد می تواند بیشترین بهره را از تصویب CFT ببرد.

 

ارسال نظر

تازه ها