کد خبر 27249

عضو کمیسیون برنامه و بودجه

عضو کمیسیون برنامه و بودجه ضمن اشاره به تصویب CFT، روز یکشنبه در صحن علنی مجلس شرایط برای تصویب آن را مثبت خواند.

عزت الله یوسفیان ملا در گفتگو با خبرنگار «بااقتصاد»، گفت: صبح روز یکشنبه تصویب CFT در مجلس در دست بررسی قرار می گیرد و مقرر شده است تا مخالفان و موافقان در رابطه با آن اظهار نظر کنند.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه CFT در مجلس دارای مخالفان و موافقانی است، اظهار داشت: در هر صورت این طرح به صورت جدی در دستور کار مجلس قرار گرفته و نمایندگان نظرات خود را فردا رسما اعلام می کنند اما به نظر می رسد شرایط برای تصویب مناسب باشد.

وی افزود: در حال حاضر  کشورهای توسعه یافته و یا کشورهای همسایه ی ما  CFTرا مصوب کرده اند،  به نظر نمی رسد که شرایط حاد و بحرانی پیش روی تصویب آن وجود داشته باشد.

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه با بیان اینکه باید به دنبال راهکارهایی برای مراوده بیشتر با دنیا بود،  عنوان کرد: نمی‌توان گفت که تصویب CFT برای کشور یک پیروزی است. در هر صورت این طرح مخالفانی دارد که باید صدای آن‌ها را هم شنید اما به‌طورکلی باید در شرایط کنونی از راهکارهای بیشتری برای توسعه مراودات اقتصادی بهره‌مند شد.

وی افزود: برای مثال می‌توان از این راهکارها برای ایجاد ارتباط با کشورهایی که هنوز در برجم حضور دارند استفاده کرده و شرایط  ارتباطی را حفظ کرد.

وی با تأکید بر اینکه برای تشدید اثرگذاری حفظ تجارت با ایران بدون نیاز به دلار، باید راهکارهایی که منجر به ایجاد شفافیت می‌شود را حفظ کرد، گفت: کشور ایران همیشه به دنبال شفافیت بوده و  مشکلی در این راستا وجود ندارد. اینکه گفته می‌شود تصویب نشدن CFT برای عدم شفافیت است صحبتی کاملاً اشتباه است. مخالفان  و موافقان طرح مصالح ملی را در نظر می‌گیرند.

 

ارسال نظر

تازه ها