کد خبر 24940

یک نماینده مجلس مطرح کرد

یک عضو فراکسیون امید در مقابل نظر افراطیون مبنی بر عدم حضور ترامپ در شورای امنیت، به ریاست ترامپ این بحث را مطرح کرد که رئیس جمهور با حضورش می تواند اقدامات خصمانه آمریکا علیه ایران را تبیین کند.

به گزارش پایگاه خبری "بااقتصاد"، جلال میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با یادآوری برگزاری جلسه شورای امنیت به ریاست ترامپ و با موضوع ایران، گفت: آقای روحانی در سال‌های گذشته از فرصت حضور در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد برای دیدار با مقامات و رهبران سایر کشورها با هدف گسترش روابط و تبیین مواضع جمهوری اسلامی به ویژه فعالیت هسته‌ای و حمایت از صلح و امنیت در منطقه استفاده می‌کرد.

افراطیون بر عدم حضور روحانی در شورای امنیت با هدف تحقیر ترامپ تاکید دارند

نماینده مردم ایلام، ایوان و چرداول در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: آنچه به سفر رئیس‌جمهور به نیویورک حساسیت بخشیده برگزاری جلسه شورای امنیت به ریاست ترامپ است که با محوریت ایران برگزار خواهد شد، اعلام برنامه موجب حساسیت در داخل شد لذا برخی افراطیون می‌پندارند که سفر آقای روحانی با توجه به عملکرد ترامپ نسبت به ایران و مردم ضرورتی ندارد کما اینکه عدم حضور رئیس‌جمهور موجب عدم مشروعیت این جلسه و تحقیر ترامپ خواهد شد.

کارشناسان حوزه روابط خارجی حضور ایران را فرصتی مغتنم می‌شمارند/ اسرائیل نگران تعامل آمریکا با ایران در شورای امنیت است

وی افزود: از سوی دیگر کارشناسان حوزه روابط و سیاست خارجی اذعان دارند که حضور آقای روحانی و استفاده از این فرصت برای بیان مواضع جمهوری اسلامی و به چالش کشیدن آمریکا ضروری است. با توجه به موضع‌گیری اسرائیل و نتانیاهو مشخص است که آنها نگراننند در این جلسه تعاملی بین هیات ایرانی و آمریکایی صورت بگیرد لذا با اعلام حضور مقامات را ما را برای عدم حضور در این جلسه تحریم می‌کنند.

میرزایی معتقد است: اسرائیل با کمک لابیگران آمریکایی خود با عدم حضور ایران در جلسه شورای امنیت نمایش مجددی را علیه جمهوری اسلامی به اجرا در خواهد آورد همانگونه که پیش از نمایش قطعات موشکی را راه انداختند یا نسبت به تصویر کشیدن اتهاماتی علیه ایران در نشست بنیاد دفاع از دموکراسی اقدام کردند و یا اظهارات خانم نیکلی هیلی در مورد ایران و کره شمالی که مطرح شده است.

روحانی باید اقدامات خصمانه آمریکا علیه ایران را در شورای امنیت تبیین کند

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تاکید دارد: رئیس‌جمهور به همراه وزیر امور خارجه باید برنامه قابل دفاعی را تنظیم و بدون توجه به اظهارنظر برخی از افراطیون یا دشمنان در این جلسه حاضر شوند و در این جلسه اقدامات آمریکا، تحریم‌های ظالمانه، خروج آمریکا از برجام، برنامه هسته‌ای ایران، حمایت آمریکا از تروریسم در افغانستان و سوریه را تشریح کنند.

عضو فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مقامات ایرانی با حضور در جلسه شورای امنیت نباید اجازه دهند که آمریکا نسبت به افزایش فشار به ایران یا منزوی کردن ما بپردازد کما اینکه حضور در این جلسه فرصتی برای رئیس‌جمهور ایران است هرچند ترامپ با قرار گرفتن بر مُسند ریاست به دنبال فضاسازی علیه ایران است.

منبع : خبرگزاری خانه ملت 

ارسال نظر

تازه ها