کد خبر 24794

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی درباره 14 پرونده تخلف رجیستری برخی توضیحات را اظهار کرد و گفت در این راستا 4 زن و 10 مرد به شعبه تعزیزات حکومتی استان تهران احضار شدند.

به گزارش پایگاه خبری "بااقتصاد"، سیدیاسر رایگانی با اشاره به تخلفات رخ داده در حوزه رجیستری تلفن همراه گفت: سازمان تعزیرات از چندی پیش رسیدگی به ۱۴ پرونده تخلف رجیستری موبایل را آغاز کرده که متهمان این پرونده ها ۴ زن و ۱۰ مرد بودند که به شعبه ۲۲ تعزیرات حکومتی استان تهران احضار شدند.

وی گفت: پس از دریافت اعترافات متهمان و مدارک ارائه شده در نهایت رئیس شعبه رسیدگی کننده، تخلف ۱۳ پرونده را محرز اعلام و متهمان را به پرداخت ۸۶۴ میلیارد و ۲۳۲ میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم کرد.

رایگانی گفت: یکی از پرونده ها نیز به علت عدم صلاحیت سازمان در رسیدگی برابر قانون به دادسرای عمومی و انقلاب ارجاع شده است. سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی در خصوص بیشترین میزان محکومیت صادر شده برای این پرونده ها گفت: بیشترین میزان محکومیت صادره متعلق به فردی به نام ح. ت است که به پرداخت ۱۲۷ میلیارد ریال محکوم شده است.

وی گفت: البته این احکام هنوز قطعی نیست و در صورت اعتراض متهمان به شعبه تجدید نظر خواهد رفت. سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی درباره ۲۶ عنوان پرونده گرانفروشی گوشی تلفن همراه نیز گفت: ۵ پرونده با توجه به تجدیدنظر خواهی متهمان دوباره در شعب تجدید نظر در حال رسیدگی است و ۱۴ پرونده در شعب بدوی رسیدگی می شود و دو پرونده نیز با میزان

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی با بیان اینکه متهم یکی از پرونده ها با ارائه مدارک، حکم برائت گرفته است، افزود: برای سه پرونده حکم محکومیت به پرداخت ۳۷ میلیارد ریال جریمه در حق صندوق صادر شده است و چنانچه متهمان به رای صادره در مدت قانونی اعتراض نکنند رای صادره اجرایی می شود.

منبع : ایبنا 

ارسال نظر

تازه ها