کد خبر 24700

وزیر امور خارجه کشورمان از تهدید آمریکا برای اعمال تحریم‌هایی علیه دیوان کیفری بین‌المللی و سکوت جامعه بین‌المللی در قبال آن انتقاد کرد

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان به مناسبت سالگرد حادثه 11 سپتامبر به اقدامات ضدایرانی دولت ترامپ و  جریمه 11 میلیارد دلاری کشورمان به بهانه این حادثه اشاره کرد.

ظریف در پیام توئیتری خود نوشت:17 سال پس از حادثه یازده سپتامبر، ایران - به عنوان اولین کشور محکوم کننده این تراژدی، که به قربانیان تسلیت گفت و اقداماتی واقعی ضد القاعده و داعش و جبهه النصره که از دل [القاعده] زاده شدند اتخاذ کرد - 11 میلیارد دلار جریمه می‌شود و شهروندانش از ورود به ایالات متحده منع می‌شوند. تمامی این‌ها در شرایطی است که کاخ سفید سیاست خارجی خود را برای حامیان تروری که شهروندان آن مجری حادثه 11 سپتامبر بودند را به حراج گذاشته است.

انتقاد ظریف از سکوت جامعه بین المللی در قبال سرکشی دولت آمریکا

پیشتر نیز وزیر امور خارجه کشورمان از تهدید آمریکا برای اعمال تحریم‌هایی علیه دیوان کیفری بین‌المللی و سکوت جامعه بین‌المللی در قبال آن انتقاد کرده بود.آمریکا تهدید کرده که تحریم هایی را علیه دیوان کیفری بین المللی اعمال خواهد کرد و قضاتش را در دادگاه های آمریکا تحت تعقیب قرار می دهد. چرا صدای کسی در نمی آید؟ به نظر می رسد تبختر رژیم سرکش آمریکا هیچ حد و مرزی نمی شناسد. کی قرار است جامعه بین المللی به آمریکا بگوید که دیگر بس است و مجبورش کند تا همچون یک دولت عادی عمل کند؟

 

منبع: تسنیم

 

ارسال نظر

تازه ها