کد خبر 24326

نخست وزیر عراق، حیدرالعبادی با صدور بیانیه ای در واکنش به کوتاهی ماموران امنیتی دستور داد تا از یگان های امنیتی مسئول محافظت از نهادهای عراقی و کنسولگری ایران در بصره تحقیق به عمل بیاید.

به گزارش پایگاه خبری "بااقتصاد"،  به نقل از السومریه‌نیوز، دفتر «حیدر العبادی» نخست‌وزیر عراق، بامداد امروز- شنبه- در بیانیه‌ای اعلام کرد: حیدر العبادی، فرمانده کل نیروهای مسلح دستور تحقیق از یگان‌های امنیتی مسئول محافظت از نهادهای عراقی و کنسولگری ایران در بصره شده است.

در این بیانیه آمده است: این دستور در واکنش به کوتاهی مسئولان امنیتی در انجام وظایف‌شان برای تامین حمایت لازم، صادر شده است.

کمیته هماهنگ‌کننده تظاهرات در بصره تاکید کرد هسته‌های بعثی و داعشی دست به اقدامات خرابکارانه در استان بصره زدند.

روز گذشته عناصر نفوذی و مشکوک به ساختمان کنسولگری ایران در بصره حمله کردند و آن را به آتش کشیدند.

در پی این اقدامی که کنسولگری ایران در بصره آن را وحشیانه خواند، کمیته هماهنگ‌کننده تظاهرات در بصره تاکید کرد هسته‌های بعثی و داعشی با سوار شدن بر موج تظاهرات در بصره، اقدامات خرابکارانه را مرتکب شدند.

این کمیته با اعلام تعلیق تظاهرات در روز شنبه اعلام کرده است در صورتی که هر فردی روز شنبه به خیابان بریزد، در معرض بازداشت قرار خواهد گرفت، چرا که بیانیه کمیته هماهنگ‌کننده در اختیار فرماندهی عملیات بصره قرار گرفته است که با متخلفان برخورد کند.

تظاهرات کنندگان در بصره هم در پی منحرف شدن مسیر اعتراضات به سمت خرابکاری اعلام کردند شرکت در تظاهرات را تعلیق خواهند کرد.

منبع : خبرگزاری تسنیم 

ارسال نظر

تازه ها